Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok nektek mi vált be...

Refluxosok nektek mi vált be igazán?

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem eszek szénhidrátot és cukrot, sem fűszeres, zsíros ételeket. :( Ami kész kínszenvedés, de sajnos választanom kell, vagy ettől szenvedek, vagy attól.
2015. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én meg kivánok dolgokat pedig szokott fájni a gyomrom nektek is?
2015. aug. 3. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A protonpumpagátló amit az orvos felírt és 2-3 hónap szigorú diéta, semmi éedesség, csoki, semmi fűszeres-zsíros étel, kávét elhagytam, ha cigizel, akkor azt is abba kell hagyni, mert az is marja a gyomrot, torkot.
2015. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is kívánok dolgokat, de nem kívánom a savat a torkomban és a gyomorfájást. :) Ezért inkább megállom. A napi egy kávét sok tejjel, édesítővel iszom, így nem árt annyira. Bevállt az is, hogy citromot, grapefruitot, kovászos uborkát eszem többet, ezek valahogy lenyomják a saját savtermelésemet. Nagyon nem bírom a panírozott dolgokat, rántott húst vagy a nudlit, gombócot, pedig szeretem, de utána egy napig szenvedek, nem éri meg. Rántott halat szoktam enni rizzsel, tartárral és citrommal, az még jó így. Paradicsomos cuccokat sem bírom sajnos, de nyersen még egyet ehetek időnként.
2015. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az baj hogy én mindent megeszek?

Nekem is lessz gyógyszerem a salvus vizet is iszom nem valami finom de ha muszály akkor muszály lúgos vizet hol kaphatok?

2015. aug. 4. 20:25
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó lehet a refluxnak has fájdalomhoz köze?

Amióta szedek sav csökkentőt nem fáj a hasam nincs hányinger nem görcsöl nincs rosszul lét nincs napi 2-3 széklet csak ritkábban ha kettő becsuszik sokkal ritkább nincs sok szelelés nem tudok róla hogy a reflux ilyeen tüneteket is kiváltana.

2015. aug. 4. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasgörcsöm és fájdalom a gyomorszájnál amikor nagyon előjött a reflux, de a gyógyszerre és diétára megszűnt a fájdalom.

Egyél kekszet ha nagyon ég a gyomrod és egy ideig diétázz.

2015. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát anyukámnak végül meg is műtötték. Így még 8 évig tünetmentes volt, most megint kezd neki kiújulni. Nála inkább torok és nyelőcső sebesedést okoz, az fáj neki. Sajnos ez a sok szénhidráttól van, biztosan te is szereted a péksüteményeket, kenyeret. :(
2015. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így is sokat eszek amit nem kéne de nem mindent engedek meg magamnak :-) Nekem annyira még nem vészes a refluxom néha büfögök savasat. De annyira még nem fajult el iszok salvus vizet is és érdekes dolog hogy jobban vagyok. A gyomornak mi köze van a bél bajokhoz hasi görcs vagy fájdalom hasmenés stb a gyógyszer se jó hosszú távon hamarabb el kap az ember vírusokat.
2015. aug. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!