Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az anorexia milyen érzés és...

Vlagyimir Rosztov kérdése:

Az anorexia milyen érzés és mik lehetnek az okai? ( tömören, konkrétan )

Figyelt kérdés
2015. aug. 4. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nehéz röviden tömören...


Az oka mindig lelki, sztem kivétel nélkül. És rossz, nagyon rossz érzés. Persze nem mindig. Az elején tök király, mikor fogysz, magabiztosabb leszel. De aztán már legyengülsz, és rájössz, hogy igazából csúnya vagy, de már nem bírsz elkezdeni újra enni (mint mikor a drogos nem bír leállni az anyaggal). Az ember utálja magát, ha eszik akkor azért, ha nem akkor meg azért. Borzasztó, és a körülötted élőknek is nagyon nehéz.


Ez így megfelel válasznak? :)

2015. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az érzést elég jól leírta az előttem válaszoló, az okok legtöbb eseten: cikizés (dagadt stb) önbizalom hiány, megfelelni akarás, olyan akarok lenni mint a kedvencem a címlapon és csak egy átlagos normál diétának indul.
2015. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szornyu, foleg akkor amikor mar te magad is tudod hogy vezeg vagy, hogy nem vagy szep, es valtozni akarsz de valamiert nem megy mert jona. buntudat a gyomorgorcs a felelem... en szemely szerint fuggoje lettem az ehsegnek, nem erzem magam jol ha nem vagyok ehes, szeretek ures lenni. mivel en belemasztam a bulemiaba is, egy egy melyponton foleg igy melegben ajulas szelen voltam mert a vizet sem turtem meg magamban, de persze szomjas voltam szoval ittam... es kihanytam. szoval nagyon rossz, amikor probalsz meggyogyulni a belasullt emesztesed es a kis gyomrod miatt folyamatos fajdalomban vagy mint testileg mint lelkileg. testileg neheznek kenyelmetlennek feszitonek erzed magad, lelkileg gusztustallannak. csak az etelre tudsz gondolni, ugye erzed ez ural mindent. nem mersz szocializalidni mert felsz, hogy beultok enni valahova. bulemiaskent sokszor felek plazakba menni, elofordult hogy fel ala jarkaltam , 7-8 ezret otthagytam etelre aztan 20 percig voltam a wcben hanyni... utana megviselten, ajulas szelen (jelenleg 16 koruli bmivel, legyengulve.. mondjuk lehetne rosszabb is) hazabkvzni, es tovabb elni, nap mint nap ujra probalkozni, lekuzdeni sajat magadat.
2015. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!