Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ennyit ér a magyar egészségügy...

Ennyit ér a magyar egészségügy? A gyomorsav túltengésemet a közértes néni gyógyítja meg?

Figyelt kérdés

reflux és savtúltengésemből kifolyólag az okostojás professzor úr először 2x20 mg pantoprazol gyógyszerrel etetett. majd ahogy nem hatott 40 mg al és a végén már napi 3x 40 és már amikor az sem hatott kiegészítő baromságokat irkált... én nagyon rosszul voltam, és a közértben egyszer elmeséltem a pénztáros néninek mi a bajom. ő megmondta a frankót. igyak kifacsart citrom levet minden nap. nem hittem hogy ez jót tenne, mivel a citrom eleve maró hatásu, de kipróbáltam. hát képzeljétek elmúlt a savas problémám pár napon belül. most kérdem én a professzornak hogy van meg a diplomája ha még annyira sem képes ha nem működik a savlekötő, akkor alternatív gyógyszert próbáljon ki? csak ordibálni meg toporzékolni tud a betegeivel? - ez halál komoly szó szerint értendő, tanúja voltam nem egy ilyen esetnek-


f


2015. aug. 11. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

azért nem mind ilyen. minden szakmában vannak kontárok és jó szakemberek.

nekem endokrinológiai bajom volt/van. a gyógyszer amit felírt egyáltalán nem használt. hiába emelte az adagot váltottunk gyógyszert semmi nem használt. de aztán voltam több másik orvosnál is és végül mondták, hogy igazából jó a laborom meg sehol semmi eltérést nem találnak így nem tudnak velem mit kezdeni.

2015. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem. Ennyit ér a te orvosod. Nem kell általánosítani.

Egyébként a citrom pont nem jó refluxosoknak.

Úgyhogy te vagy kötekedni akarsz csak ezzel a kérdéssel. Vagy az alternatív módokat akarod ilyen csúnya módon népszerűsíteni.

"A citrom valóban lúgosít, de reflux betegség esetében nagyon óvatosan kell bánni vele, legjobb, ha nem kísérletezel."

"Ugyanakkor a reflux betegeknek nem javasolják a citrus félékből készült italokat valamint citrom, grapefruit, meggy, narancs fogyasztását."

2015. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


"Start your day with a cup of warm water and fresh lemon juice. “By drinking this on an empty stomach 15 to 20 minutes before eating anything else, the body can naturally balance out its acid levels. It's a great digestive aid and is safe for all users,” says Rebekah Fedrowitz, an applied holistic nutritionist.


Read more: [link] #ixzz3iUO5EQP9"


legalább ne okoskodj baromságokat. ha nem fejenállsz vagy fekszel miután megittad semmi bajod nem lesz. a refluxal az a baj hogy visszafolyik a sav. de ha üres gyomorra iszod nem fog visszafolyni ha nem állsz fejen.

2015. aug. 11. 09:27
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Én nem értek hozzá. Megnéztem egy oldalt. Ami egyébként pont növényekkel foglalkozik, hogy mi, mire jó, milyen problémákra javasolják. Tehát nem orvosi oldal. És még ők sem javasolják.

Az ilyen fitness oldalas tanácsokra nem alapoznék.

2015. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akinek képzelt betegsége van, azon nagyon nehéz segíteni.
2015. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
57 % semmiféle képzelt betegségről nem beszélünk itt. voltam gyomor tükrözésen is. a többieknek meg üzenem, meg lehet azt is magyarázni hogy a föld lapos, attól még kerek lesz. vagyis hiába magyarázod meg hogy nem leszek jobban a citromtól, attól én MÁR jobban vagyok sőt, egy ideje semmiféle felmaródás nincs a torkomban, és a gyomrom, emésztésem is sokkal jobban működik. ennyi.
2015. aug. 11. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:

kerdezo nekem refluxom van kb 25 eve. eleinte vegigprobaltam mindent ami nem gyogyszer semi nem hasznalt. amiota szedema savlekotot, 20 eve azota nyugodtan ehetetk modjaval barmit, de citromlevet meg a teamba is ovatosan teszek mert a savlekoto ellenere rogton elkezd egni a gyomrom es par ora mulva feljon a sav a torkomba. szoval ne hidd hogy ami neked jo az masnak is feltetlenul hasznal.

a doctor abban hibazott hogy nem valtott at masik lekotore inkabb az adagot emelte.

2015. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!