Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvétel után, az eredmény...

Vérvétel után, az eredmény alacsony Neutrophil és magas Lymphocita, Eosinophil, és Basophil. Mi lehet a probléma? Hogyan tudnám az értékeket helyreállítani? (! FONTOS! )

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


17 éves vagyok. A helyettesítő gyermekorvoshoz tudtam elmenni előző héten. A panasz az, hogy fáradékony lettem (amikor nem voltam ilyen soha; mindig dolgozom, ha azt nem akkor itthon a házat csinálom).


Ma kellett mennem a helyettesítő orvoshoz (ő nem túl kedves személyiség). Ő úgy gondolja, hogy semmi bajom sincs az eredményem alapján. Amikor hazajöttem megnéztem én is és négy helyen alacsony, illetve magas értékeket jelölt meg aki végezte a validálást (elnézést ha valamit rosszul írtam).


A referencia és saját értékek a következők:


50,0 - 75,0 (Automata Neutrophil) az én értékem: 42,9


24,0 - 40,0 (Automata Lymphocyta) az én értékem: 41,9


0,0 - 4,0 (Automata Eosinophil) az én értékem: 6,9


0,0 - 1,0 (Automata Basophil ) az én értékem: 1,2



Ezek az értékek, ha jól értelmeztem %-ban vannak megfogalmazva minden esetben.



Örülnék, ha valaki tudna benne segíteni, ugyanis a Eosinophil -nál olyanokat olvastam, hogy károsítja a szerveket hosszútávon stb, ennél rosszabbakat is írtak.


Köszönöm a válaszokat előre is!!


2015. aug. 12. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jól értem,megnézte az orvos, aki nem túl kedves és szerinte semmi bajod? Lehet,hogy nem kedves, de ha fenyegető eltérés lenne,vagy olyan,ami nagy bajt csinál hidd el,hogy további kivizsgálásra elküldene..(hematológia, belgyógy. irányába). Az a baj,hogy a neten próbál mindenki orvost játszani, és eldönteni,hogy ő beteg-e vagy sem. Ha semmiképp nem bízol ebben az orvosban, akkor várd meg,míg visszajön a saját dokid és mutasd meg neki is. Bármi tüneted van,ami aggodalomra adhat okot? Vagy bármi furcsa? Ne itt várd,hogy flottul tudjuk a laborértékeket, főleg a fehérvérsejt arányait,ami elég kemény dió. :) Személyesen,orvostól, vagy akár több orvostól kérj véleményt!
2015. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem túl nagyok az eltérések, szerintem sem lehet semmilyen komolyabb dolog, főleg ha az orvos ezt mondta, hidd el neki. Ha feélsz, akkor majd menj el a háziorvosodhoz is ha visszajött szabiról.
2015. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!