Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 40 éves férfi vagyok, labor...

40 éves férfi vagyok, labor eredmény alapján alacsony tesztoszteron szinttel. Van valaki aki hasonlóképpen járt? Hormonpótlás hozott érezhető eredményt? Alternatíva?

Figyelt kérdés

Kb 15 éve gyakran napközben is levertnek, fáradtnak érzem magam (8 óra alvás után is), de ezt mindig leküzdöttem és nem is tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki. Kb 10 éve kimondottan egészségesen táplálkozom. Kevés zsiradék, sok protein, kevés CH. 4 éve rendszeresen sportolok, most már heti 5-7 órát. Súlyzós és küzdősport. Izmom van, testalkat is sportos lett.


Fiatalos, mások szerint egyenesen kisfiús arccal rendelkezem. Szőr alig nő az arcomon (pedig szeretném). Testemen is inkább csak a végtagokon. Hangom nem túl férfias. Jóképűnek mondanak, bár az arcom nem túl férfias. Önbizalmam olyan átlagos. Hiába vagyok az élet több területén sikeres (átlag feletti egzisztencia), jó munka, egyszerűen a nők nem nem vonzódnak szexuálisan hozzám. Pedig túl gátlásos sem vagyok a kezdeményezésben. Beszédes, kedves, optimista típus vagyok. Haver nőm viszont mint égen a csillag... Én vagyok a "barátnőjük", így nagyon szeretnek. Viszont az utóbbi 5-6 évben ez érdeklődésem, motivációm is csökkent, mind a "csajozás", mind a szex irányában. Vélhetően ezért sikeretlenek a csajozási kísérleteim is. Na ez már zavar. Merevedési zavar szerencsére nincs elég csak a szexre gondolnom. Önkielégítést szinte 0-ra szorítottam vissza. Illetve már az sem hiányzik.


Aztán valahol olvastam az alacsony tesztoszteron szintről. Hogy nem csak a nemi jellegre, de a szexre, és a pszichére is lehet kihatása. Hirtelen felindultságból elmentem egy tesztoszteron szint mérésre:

LH hormon: 2,59 U/L (ref: 1,2-8,2)

Tesztoszteron: 6,8 nmol/L (ref: 6,1 - 27,1)

Szabad Tesztoszteron Index: 17,8 % (ref: 24,3-110,2) ***

SHBG: 38,3 nmol/L (ref: 13,3-89)


Igaz hogy a tesztoszteron szintem (éppen hogy) a referencia tartományban van, de egy 40 éves férfinél ez átlagosan 20 nmol/L között van. De ami fontosabb, a szabad teszto szint, hiszen az jut el a sejtekbe. Az pedig láthatóan alacsony, főleg hogy a referencia tartomány közepe is 70 környékén van.



További kérdéseim:

Lett valami érezhető hatása annál, akit kezelnek alacsony teszto szintre? Főleg a viselkedési és külső jegyekre, életminőség, szex stb. javulásra gondolok. Asszertivitás, agresszió, önbizalom növekedése.


Milyen kezelés módokat próbáltatok, ismertek?


Hátrányok? (Heresorvadás, hormonrendszer végleges megborulása)


Amikor orvosi értelemben alacsony a szint, érdemes még természetes módon próbálgatni a növelést, amikor duplázni, háromszorozni kellene? Étkezés, növényi táplálékkiegészítők?


Valaki a témában járatos profi endokrinológust tud javasolni?



2014. márc. 26. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyél koleszterin tartalmú dolgokat. A szervezet abból építi magának a tesztoszteront.

Ginsenget is szedhetsz, van néhány táplálék kiegészítőben, de tabletta és oldat formájában is (ha hasmenésed lenne, ne szedd tovább, válassz másik márkájút)

2014. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Tribulus_terrestris teát - vagy cps.
2014. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A ma használatos teszto készítmények leginkább az Androgel és a Testim. Ez egy zselé, amit a bőrre kell kenni,felszívódik és így emelkedik a vérben a szabad teszto szint. Azt majd az andrológus vagy endokrinológus eldönti, hogy fel kell e ezt írni neked! Nagyon brutál eredményeket lehet vele elérni minden téren! Egyetlen hátránya hogy nagyon hullámzó hangulatot csinál. Egyik pillanatban tök normális vagy a másikban meg egy phszihó! De önbizalmat azt ad rendesen!
2014. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Küldök privit, mintha magamat olvasnám, csak már kissé előrébb vagyok ebben...
2014. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia hasonló helyzetben vagyok én is.érdeklődnék hozott e változást bármi is?
2014. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!