Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás, hasmenés esetén...

Hányás, hasmenés esetén milyen esetben ad az orvos injekciót?

Figyelt kérdés

Ha pl valaki lemegy a háziorvosához a rendelőbe, és elmondja neki, hogy többször hányt, megy a hasa, hányingere van, akkor kap injekciót?

Vagy lehet kérni, hogy adjon hányáscsillapító-görcsoldó injekciót?



2015. aug. 16. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

rendelőben nem nagyon adnak, még az ügyeletesben sem.

a sürgősségin kaphatsz.

2015. aug. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Ha csak megy a hasad és hányingered van, diétáznod kell majd egy darabig, majd visszahív kontrollra.

Ha lázad is van mellé, antibiotikumot fogsz kapni, amit (azt hiszem) 1 hétig kell szedned, majd visszamenni kontrollra.

Ha ezután sem múlik el, tehát antibiotikum se segít, akkor ha jól tudom be kell majd fáradnod a sürgősségire és kapsz infúziót, vért vesznek és megpróbálják kideríteni hogy mi a bajod.

Injekciót én még sose kaptam hányás-hasmenés problémára, se így simában, se akkor ha láz is társult hozzá, akár görcsöltem, akár nem.

2015. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem régebben hányás, hasmenés, hasi görcsök és lázam is volt. Elmentem az ügyeletre, elmondtam a problémámat. Rögtön injekciót kaptam. B6, no-spa, algopyrin injekciót. Ha pedig ilyen problémád van, akkor nem kell egyből a sürgősségire szaladni, hiszen ez nem sürgős eset. Azért vannak a házi orvosok, ügyeleti rendelések, hogy oda kell menni, és nem minden "aprósággal" a sürgősségire menni. Ezekkel a problémákkal a csoport beosztás szerint a halasztható kategóriába kerülni, így a várakozási idő lehet 5-6 óra is. Míg az ügyeleten akár 10 perc várakozás után is ellátást kapnál.
2015. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Mennyi ideje vagy ilyen rosszul? Hosszabb idő után széklettenyésztést szoktak csinálni, hogy megtudják, milyen kórokozó támadott meg. Menj el a háziorvosodhoz.
2015. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én háziorvostól kaptam injekciót mikor a víz se maradt meg bennem. 1-2 órán belül jobban lettem, mert legalább a hányás elmúlt.
2015. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!