Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatok bajt magamnak ha...

Anneee25 kérdése:

Okozhatok bajt magamnak ha csak felét szedem a gyógyszernek?

Figyelt kérdés

Magas pulzusra szedek napi 2x Metroprolol Z Hexal-t 50 mg-ot. Eddig a pulzusom 90 és 80 között ingadozott,olykor 100-ra is felment. .

Kis babát várok és most állandóan 70 körüli a pulzusom, néha 70 alatti, erőtlen és bágyadt vagyok. Az esti adagot nem merem bevenni, nehogy túl sok legyen, túl levigye a pulzusom. Nem tudom, hogy azzal okozok nagyobb kárt, ha beveszem, vagy ha kihagyom. Orvoshoz csak hétfőn tudok menni.....



2015. aug. 19. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor hétfön menj ORVOSHOZ!!!!!
2015. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Napsugar11 ***** válasza:

Gyerekkorom óta magas volt a pulzusom, olyakor 100-120-ig is felment, de nem szedtem rá gyógyszert. Így született 3 egészséges gyermekem. Mivel szakmabeli vagyok, úgy gondoltam, többet ártanék a babának, ha szedném.


Részlet a tájékoztatóból:


- Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve, ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

- Terhesség

- Terhesség alatt csak akkor szabad szedni a Metoprolol Z HEXAL filmtablettát, ha az feltétlenül szükséges és a kezelőorvosa gondosan mérlegelte a várt előnyt a lehetséges kockázattal szemben. A Metoprolol Z HEXAL filmtablettával végzett kezelést a szülés várt ideje előtt 48-72 órával abba kell hagyni. Ha ez nem lehetséges, akkor az újszülöttet kell szoros orvosi megfigyelés alatt tartani a megszületés után 48-72 órán át."


Különösen kiemelném azt a részt, hogy "a várt előnyt a lehetséges kockázattal szemben"...


Nem baj, ha csak a felét szeded! Kérd ki más orvos véleményét is, hogy egyáltalán mennyire indokolt ebben az időszakban szedned? Lehet, hogy szükséges, de lehet, hogy minimális mennyiség is elég. Ne dönts egyedül, de tudd azt is, hogy már nem csak magadért vagy felelős...


Nekem jelen pillanatban 68 - 74 között van a pulzusom általában.

2015. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!