Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vastagbélrák milyen gyakori...

A vastagbélrák milyen gyakori 21 évesen?

Figyelt kérdés

Kicsit kába vagyok, utánaolvastam, és lehet a kábaság vashiány miatt is, melyet gyakran okoz vastagbélrák.

És itt kissé megijedtem.

A székelésem szerintem normális, néha lágyabb vagy keményebb, de ez attól függ, hogy mit eszek.

Se nem folyékony, se nem nagyon száraz és kemény.


21 éves fiúként mennyi az esély erre? Vagy nem kell aggódnom?

vagy ez a kábaság normális? Nem mindig vagyok ilyen, de sokszor fordul elő.



2015. aug. 20. 18:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy ez a betegség inkább a 60-as emberekre jellemző?
2015. aug. 20. 18:19
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

a hipochondria (betegség beképzelése) gyakoribb ebben a korban

de egyáltalán vashiányod van? mert csak azt írod: kába vagy. Az lehet attól, hogy nem pihensz eleget, nem nyugodt helyen alszol (zaj stb) és lehet a frontoktól is. pl én is kába voltam, mikor a nagy meleg alatt nem aludtam jól, majd lehűlt 15 fokot.

2015. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak találgatok, hogy vashiányom van-e vagy sem. Néha kába vagyok, néha nem.

ez miért hipochondria?

2015. aug. 20. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

hát azért, amit az egyben írtam. Nem alszol jó - és feltételezed vashiányod van, és olvastad az összefügg a stb stb - (az fiatalkorban majdnem kizárt)

Azt javaslom, ne "olvass utána" mert annyi minden van a neten össze-vissza. Ballagj el az orvoshoz és mondd el: kába vagy - ez vashiány lehet? megnézi a vérképet és ellát tanáccsal. Zabpelyhet egyél néha, abban jól felszívódó vas van.

2015. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem alszok rosszul, a napi 8 óra átlagban megvan.

A vashiányt tényleg nem tudom, hogy van-e, de akkor a vastagbélrák ebben a korban ritka?

2015. aug. 20. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Kva ritka, de persze nem elképzelhetetlen.

Mindenesetre nem kellene elkezdened megalapozottság nélkül mindenféle lehetetlen betegséget kitalálni magadnak.

Nekem is vannak olyan időszakaim, hogy fáradékony vagyok, betompulok. Ennek ellenére sosincs vashiányom, más problémám se (medikus vagyok, úgyhogy ilyenkor mindig lenyomatok egy vérképet pajzsmirigyfunkcióval, de mindi negatív).

Nyugodtan nézess egy vérképet (kérj vasat, ferritint és transzferrin szintet is), ártani nem árthat, de ne kezd el így kombinálni.

2015. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!