Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbélrák? 3 hónap alatt...

Vastagbélrák? 3 hónap alatt kb 10-11 kilót fogytam. A véreredményem ma jött meg. Alacsony a koleszterinszintem (Szérum összkoleszterin: 2,4 HDL: 1,18 LDL: 0,97) illetve nagyon kevés a vas a véremben. (Szérum vas: 3,9)

Figyelt kérdés
A fogyásban segíthetett az is, hogy iskolapadból munkába kerültem. Elég pörgős a munkahelyem, sokat kell mozognom és kevesebbet is eszem, mint eddig.

2015. jan. 16. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet "csak" valamilyen felszívódási zavar is a háttérben, mondjuk bélgyulladás következtében. Szokott puffadni a hasad? Székleted milyen, az nem változott meg? Mennyit eszel és mit? Stressz?

Akármi is az, a lényeg, hogy járj utána orvosnál!!!

2015. jan. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha vashiányos vagy egyél több spenótot és csibemájat. Nem biztos h vastagbélrákod van.
2015. jan. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A normám élrtékek laboronként eltérnek, attól fögg, hogy milyen mérési módszert alkalmaztak. Ennek függvényében a referencia más és más, szóval azok nélkül megadni az értékeket semmit nem mondanak. De ha oda is lenne most írva, akkor sem változna semmi. Menj el gasztroenterológushoz és csináltass kolonoszkópiát.

Egyébként a nagy fogyás nem csak vastagbélrák következménye, hanem az összes fajta ráknak a velejárója. Szóval érdemes lenne tumor markereket is vizsgálni.

2015. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Vastagbélrák jellemzően idősebb korba fordul elő, eddig a legfiatalabb, akit láttam, 40 éves volt.

Ha mondjuk 20-25 éves vagy (és a családban nincs olyan genetikai betegség, ami mellett nagy eséllyel alakul ki vastagbélrák), akkor nem valószínű. hogy ilyen bajod van. De természetesen ezt nem szabad annyiban hagyni! Lehet, hogy inkább valami felszívódási zavarod lehet, az alacsony koleszterin erre is utalhat.

Gasztroenterológiára menj el!

2015. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Puffadni nem szoktam, a székletem nem változott. Nagypapámnak volt vastagbélrákja.
2015. jan. 16. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!