Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen tünetek vallanak a...

Milyen tünetek vallanak a cukorbeteségről? Mikor kell gyanakodni és orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos jó sok tünete van. Rokonomnak volt és nála indokolatlan fogyás és fokozott szomjúság volt a két szembeötlő tünet.
2015. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az 1-es típusú cukorbetegségnél az állandó szomjazás, gyakori vizelés és a fogyás lehet jellemző tünet, 2-es tipusúnál sokszor semmi tünet nincs évekig, később lehet bőrgombásodás, nehezen gyógyuló sebek, látásromlás, stb.

Ezért célszerű évente laborvizsgálatot végeztetni.

2015. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én rokonomnál is gyakori vizelés, sok folyadékivás, hirtelen fogyás volt.
2015. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm szerint, aki idős és nemigazán komplett:


"viszketek, biztos cukros vagyok"

"sokat iszom, biztos cukros vagyok"

"éves vérvételkor 6 volt a cukor, pengeélen táncol, nagyon oda kell figyeljek"

"tegnap este megettem két körtét, egész éjjel nem aludtam, sokat jártam vizelni, biztos mert édes volt a körte"

"nem eszem süteményt, mert sok benne a cukor, és a cukrom pengeélen táncol"

stb stb...



ismétlem: az ismerősöm szerint


én tisztában vagyok vele, hogy mit jelent a "cukorbetegség"

2015. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, hogy teljesen mindegy milyen korsagrol is legyen szo, amikor felmerul egy betegseg gondolata, akkor irany az orvos. Miert, ha nem cukorbetegseg akkor mar nem is kell kivizsgaltatnia magat egy embernek? Amikor valami gond van menni kell a dokihoz, mert ha csak halogatja az ember es csak akkor jut szakemberhez amikor mar a mento viszi, akkor sok esetben mar keso.


Egyaltalan nem ertem miert kell felni az orvostol.

2015. szept. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok. Véletlenül derült ki, rutin labor során. Nekem elég sok problémát okoz, én is gyakran vagyok szomjas, állandóan fáradt, álmos, gyenge vagyok, indokolatlanul. Ha nem eszem időben és a gyógyszertől leesik a cukrom, akkor elönt a verejték, szédülök, olyan "mindjárt meghalok" érzésem van. Szerettem a süteményeket, le kellett mondanom mindről.
2015. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: Ez elég durva.

Az én férjemnek is 2-es típusú van. Semmi baja. Akkor sem, ha többet eszik, akkor sem, ha kicsit később veszi be a gyógyszerét. Ő nem érez semmit. Ezért mérjük, mert ha magas, ha normális, ő akkor is ugyanúgy érzi magát.

Viszont mielőtt kiderült volna, és kapott volna gyógyszert, akkor ő nagyon sokat fogyott és állandóan pisilnie kellett.

2015. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!