Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » VATS bullectomia után mennyi...

VATS bullectomia után mennyi az esélye a PTX-nek?

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek kiújult a PTX műtét után is? Egy hónapja műtöttek és megint szúr az oldalam kicsit... lehet hogy nem PTX, de elég hasonló érzés.

#PTX #légmell #bullectomia
2015. szept. 7. 13:38
 1/6 anonim válasza:
Nekem 2013 októberében volt VATS műtétem es sajnos múlt heten kiújult a legmell ugyanazon az oldalon. A műtét után meg kb. 1 évig fajdalmaim voltak szóval nem feltétlen van legmelled de mindig jobb felni mint megijedni. 18/L
2015. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Uhhh nagyon sajnálom. :( A fájdalmaim időközben elmúltak. Most pont olyan mint előtte volt. CT-n megvizsgáltak, és nem találtak több bullát a műtött oldalon, a másikon meg szerencsére nem is volt. Reménykedek hogy nem fog megint kiújulni...

Ha VATS után is kiújul mivel műtenek? Megint VATS, vagy komolyabb?

2015. okt. 3. 01:09
 3/6 anonim válasza:
ha az első műtét az a nyálkahártya lenyúzós volt (nekem nem az volt, ezért nem tudom hogy hívják) akkor utána mindig kaphatsz újabb hintőport (szerintem az a legtutibb) de általában ugyanazt csinálják, a háromlyukas kis műtétet. csak akkor vágnak fel teljesen, ha rákos elváltozást látnak, de ilyen nem lesz, nyugi :)
2016. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MancsWolf ***** válasza:
VATS után ha kiújul akkor már vágnak. Nekem 2007 ben volt spontán baloldali total ptx, VATS. 2011 ben kiújult ugyanott. Akkor már rendes műtét volt. Azt mondták második esetnél már nem lehet VATS. Szombathelyen volt mindkét műtét.
2017. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne megint Vats? Mondjuk Szombathelyen nem műttetném meg magam. Budapest Korányi vagy onlológiai klinika aki meg akar gyógyulni végleg.
2017. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kiújult vats után 3 hónapra. Most nyílt műtétet csináltak. Pedig semmi megerőltetőt nem csináltam, nagyon vigyáztam magamra. 😣
2018. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!