Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja ezt? Szédülés és...

Mi okozhatja ezt? Szédülés és rövid vakkság.

Figyelt kérdés

Sziasztok.14- éves vagyok, és már 2 éve van ez a problémám:

Sokszor ha valahol többet ülök vagy alszok, majd felállok, erős szédülés fog el, és nem látok semmit, úgy 5 mp-ig.

Eddig nem problémáztam, még akkor sem ha egyszer majdnem felestem, de most valami nagyon fura történt:Éppen az ágyban laptoppoztam és a véce felé indultam.Amikor beléptem a vécébe, megint szédülni kezdtem, és sötétedett elöttem a világ, csak most jóval erőssebben.Annyira erős volt ,hogy akaratom ellenére oldalra hajoltam.Azután nem tudom, hogy pontosan mi tötént de akaratom ellenére, testem rázkódni kezdett... Mindennek nekimentem, le is vertem egypár dolgot, aztán állva magamhoz tértem, és azon kaptam magam, hogy a vállaimon még mindig érzem az ütések erejét.. és valamiért elmosolyodom.


A történtek alatt az ütéseken kivül, nem fást semmim , csak az agyamban éreztem valamilyen nyomást..


Nem vagyok sem kövér, sem szemüveges..és eddig csak orvérzessel voltak problémáim...Az orrom magától elkezd vérezni, annékül hogy én azt fizikailag okozzam.



2015. szept. 9. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Tumor vagy vérnyomási/keringési oka lehet,irány a doki!
2015. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hirtelen leesik a vérnyomásod. Ilyen korban a hormonális változás szokott lenni az oka.

Ha nagyon sűrűn előfordul, azért nem árt egy kivizsgálás.

2015. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok megint. Nekem is sokszor volt ilyen régebben.
2015. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel vérnyomásprobléma.
2015. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A leírás alapján (főleg a vécés epizód) akár epilepszia is lehet. De ha a felálláshoz kötődik általában, akkor inkább vérnyomás.
2015. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A vérnyomáscsökkenésre nem fogadnák a az akaratellenes mozgás miatt, de az epilepszia is hihetetlen számomra, mivel nem mondható rezgésnek, inkább írányíthatatlanúl össze-vissza járkáltam és mindennek ütköztem neki...
2015. szept. 9. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:

SM gyanús,de ne legyen igazam!


Sürgősen keress fel egy dokit!

2015. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Epilepsziánál a kisebbfajta rohamok (petit mal) nem járnak együtt reszketéssel, de kényszeres mozdulatok lehetnek.
2015. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utánna olvastam az SM tüneteinek, és egyre jellemzőbbnek találom... A tájékozódási zavarok, csak néha-néha jelennek meg, viszont a vátozó lelki hangulat és a végtelen fáradtság nagyon is jellemeznek, illetve a hugyhojag és bélmüködési zavarok is.
2015. dec. 18. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!