Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5. napja vagyok lázas, mit...

5. napja vagyok lázas, mit tegyek?

Figyelt kérdés
5. Napja vagyok lázas, első nap volt 38, tegnap már 40.3, elmentünk az ügyeletre ahol kaptam injekciot, ez levitte 38ra, éjszaka izzadtam és kicsit jobb lett de ma megint 38.3 a lázam. Enni alig bírok, folyamatosan hányingerem van, de a gyógyszerektől már ki van a gyomrom. Szedek antibiotikumot és fájdalomcsillapítót, de nem javulok. Mit tegyek?
2015. szept. 11. 09:30
 1/1 anonim válasza:

Ha vírusos megbetegedés miatt vagy lázas, akkor arra vannak tüneti kezelések (fáj a torkom-iszok teát, van lázam-lehúzom, köhögök-váladékfelszaggató köptetők,tea,stb) de ezek csak tüneti kezelések, a probléma forrását egyféleképpen lehet elmulasztani: ki kell feküdni. Én így jártam nemrégiben, új (és kiváló) orvosom lett, aki az előbbieket mondta nekem. Nem is írt fel semmit. Alig akartam hinni neki, de így volt: alig bírtam egy helyben maradni (nem volt erőm, de akkor is csináltam volna valamit :D) de feküdtem sokat, és meggyógyultam.


Lázra: hűtőfürdő (apránként hűtött kádfürdő), majd bebugyolálod magad, egy aszpirin/algopirin/lázcsillapító, sok folyadék! és fekvés. Reggelre jó sokat kiizzadsz, amit pótolni kell szintén! Vizes kendő is jöhet homlokra/törölgetni magad, ha nagyon meleged van és nem bírod.


Enni egyél pirítóst natúran (még ha nem is szoktál egyébként enni, most lehet jó lesz), sima sós vízben főtt krumplit, esetleg natúr főtt hússal, levest (húsleves, akármilyen leves kis tésztával, zöldséggel, krumplival, ami jól esik).


A gyomrodra kaptál probiotikumot is? Mert a gyomor védelmi rendszere felborul, mikor sok erős gyógyszert, antibiotikumot szedünk, ilyenkor muszáj pluszban védeni! Gyógyszertári probiotikum, vagy natúr joghurt, kefír.


Mihamarabbi gyógyulást!

2015. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!