Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem tudok WC-re menni?...

Miért nem tudok WC-re menni? Komoly a baj?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve komoly szorulással küzdök (heti 1x, max 2x alkalommal tudok székletet üríteni). Az utóbbi időben annyira "súlyos" a helyzet, hogy gyógyszer nélkül már a heti 1x sem sikerül. Szinte mindig puffadt, kemény a hasam, a beleimnél kemény, feldagadt állagú a hasfal. A szellentésem szaga elviselhetetlenül büdös. Ténylegesen gáz szagú. Elmentem háziorvoshoz, írt fel Motilium-ot. Amíg szedtem, nem mondom hogy tökéletes, de fényévekkel jobb volt a helyzet (heti 5-6x alkalommal voltam wc-n). Most elfogyott a gyógyszer, a tünetek visszatértek. Puffadok, rossz a közérzetem, feszít a hasam, morog, és büdöset fingok. Az étkezésem szerintem rendben van, fehérhúst fogyasztok, ritkán sertést. Sok zöldséget eszem, a tejtermékeket minimálisra csökkentem. Naponta 1-2 kávét iszom. Rostos gyümölcsöket szintén fogyasztok naponta.

Kérlek segítsetek! :(



2015. szept. 13. 00:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp vizsgáltasd ki magad! Javaslom, rögtön egy belgyógyászhoz, és egy gasztroenterológushoz látogass el. Igen, tudom, hosszú a várólista, de talán ilyen komoly esetben megérné a magasabb pénzkiadást. Hosszútávon a Motilium, és más gyógyszerek sem fognak segíteni.
2015. szept. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pont azt csinálod, amit nem kéne: kávézol, és kerülöd a tejtermékeket.

A kávé nem jó székrekedés esetén, a tejtermékek (főleg a joghurt) pedig segítenének a bélflóra helyreállításában. Nem mondom, hogy ha abbahagyod a kávézást, és naponta eszel joghurtot, akkor elmúlik minden problémád, de az is több előrelépés lenne, mint a semmi.


Próbáld ki a Normaflore szuszpenziót (nem a kapszulát!), hátha az használ valamit. Rontani nem fog a helyzeteden, de legalább kitapasztalhatod, hogy változik-e valami, és a további vizsgálatok során is okosabbak lesznek az orvosok.

2015. szept. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kávé természetes hashajtó, itt valami más baj lesz. Olyan, mintha valami intolerancia lenne, vagy nem iszol elegendő vizet, ezért a székleted állaga sem tud normális lenni. Mennyit iszol?
2015. szept. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha már érzem hogy el tudok menni nemsokára és iszom egy kávét, utána mindig sikerül. De csak néha-néha.

Joghurtot szoktam enni, de tényleg csak max 2-t egy héten. Nem bírom a tejes dolgokat, mert utána olyan hangok jönnek ki a hasamból mint egy centrifugából.

Sajnos van hogy nagyon keveset iszok, de azért általában figyelek hogy napi 2l min legyen. van hogy több, van hogy kevesebb.

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

2015. szept. 13. 08:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Étkezés után igyál egy kevés parafinolajat, gyógyszertárban lehet kapni, de ezek megint csak tüneti kezelések, nem szüntetik meg a kiváltó okot.
2015. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

jaj-jaj :(


Joghurtba tegyél 3-4 kávéskanál BÚZAKORPÁT! reggelire és vacsira ezt edd.

ha ez sem segít, akkor UTIFŰMAGHÉLY úgyanígy!

Nekem még ezenkívül segített:

-meleg kávé tejjel felöntve

-ringlószilva! két szemet megettem este 8kor, 11 órakkor már majdnem fostam. :D

-salvus víz, ferenc józsef víz, ezek magas sótartalmú vizek. 2-3dl-t lehajtassz egyszerre 3 óra múlva már a lelked is kifosod ;)

és persze ezeknek a kombinációját is kipróbálhatod.


Naponta menj többször wcre, reggel-délután-este


Nekem is voltak problémáim, elmentem orvoshoz. Magánrendelésre. Hidd el, megmondja a tutit és bőőőven megéri a magánrendelés. Gyorsabb, maximálisan emberbarát. Ilyenkor a pénz nem számít. A lelki nyugalom végtelenszer többet ér, mint az a max 20 ezer forint!


Reméelm rendbe jönnek a dolgok!

Sok sikert!

2015. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, #3, és aki még azt hiszi, hogy a kávé jó székrekedésre:

"Tévednek, akik úgy gondolják, hogy megoldódik a szorult helyzetük, ha megisznak néhány csésze kávét, mivel az úgyis serkenti a bélműködést, és szinte hashajtóként viselkedik. Pedig éppen az ellenkező hatást válja ki. Amikor ugyanis a kávé a gyomor-bél traktusba jut, irritálni kezdi a gyomrot és az emésztőrendszert, s innen már egyenes út vezethet a székrekedéshez. Sőt a koffein kémiai hatása miatt akár még hasi görcsöket is okozhat. Ezért az, aki székrekedésre hajlamos, inkább messzire kerülje el a kávét."


Ha tejtermék után hülye hangot adsz ki, az lehet laktóz érzékenység is. De mindenképp, minél hamarabb magánklinikán vizsgáltasd ki magadat. Én a normaflore-t ettől függetlenül kipróbálnám. A te problémád nem rossz táplálkozási eredetű

2015. szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kv helyett akkor inkább teázom (mert a koffein viszont kell :D :)

Kipróbálom a salvus vizet,mert azt már annyira sokan mondták, biztos beválik majd :)

Ha van fejlemény, beszámolok.

2015. szept. 14. 08:11
 9/15 anonim ***** válasza:

A salvus víz egyébként (legalábbis szerintem) felesleges. Mert te se tudod, hogy mi a bajod, így meg nem szabad vaktában iszogatni. Én 2 dolgot tennék a helyedben:

1. Normaflore ital

2. Magánorvos

3. Előző 2 sürgősen

2015. szept. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még nem volt időm olyan vizet venni, viszont már 4 nap telt és még kényszert sem érzek hogy el kelljen mennem. Pedig ettem rendesen ahogy kell és még meg is jött (és havibaj előtt fixen sikerül mindig) :( Hashajtón kívül van valami amivel tudom motiválni a rendszert hogy legalább egy alkalom erejéig működjön? Mert már kinézetre is olyan mint aki 3 hónapos terhes :D :(
2015. szept. 15. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!