Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent ez a Hasi (áttekint...

Mit jelent ez a Hasi (áttekintő, komplex) UH vizsgálat lelete?

Figyelt kérdés

Csak egy részlet belőle, ami engem érdekelne:


Terminalis ileumban hypersecretio látható, fala megvastagodott, körülötte kis letokolt folyadék van, UH-val elkülöníteni az appendixtől nem sikerült. A jelzett fájdalmas kokárdán viszont peristaltica látható, ami a folyamatot inkább ileitis irányába viszi. A colon gázos, fala nem igazolható.


Utána volt egy CT vizsgálat is, ami kizárta az ileitis terminalist. Aznap műtét is volt, vakbélgyulladás volt.


A kérdést azért tettem fel, mert ez már három hónapja volt, viszont a székletem állaga nem jött rendben. Napi egyszer, vagy kétnaponta egyszer van, de engem akkor is zavar hogy kicsit lazább, majdnem hasmenés, de még nem az. Amúgy változó, mert van amikor puhább, van amikor keményebb. Akkor azt mondták műtét után, hogy ez normális és egy hónap és rendbe jött. De még mindig ugyanaz. Nézegettem googlén a szavakat, de nem sokat tudtam meg, hogy ez mit jelenthet pontosan.



2015. szept. 16. 15:51
 1/1 A kérdező kommentje:
viszont a műtét előtt nagyon puffadtam, az teljesen elmúlt.
2015. szept. 16. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!