Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS segítség kellene nagyon...

SOS segítség kellene nagyon összetörtem és rosszul érzem magam. A történetem hosszú így lent olvashatjtok. Szerintetek mi ez? Meg fogok halni? Nagyon félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok a történetem most nyáron július 27 én kezdődött amikor biciklizésből hazatérve inbolygó szédülést éreztem semmi fejfájás semmi más.Azt tudni kell rólam hogy születésem óta vannak gondok a fülemmel amit sokszor műtöttek de mára már meggyógyult.Régen is magától jelentkeztek ilyen szédülések inbolygó jellegűek .Ám azok úgy néztek ki hogy eggyik nap nagyon rosz volt majd utánna nagyon enyhék.El is mentünk neurológiára szemészetre és csak annyit mondtak hogy idegi alap.Ekkor 7 éves lehettem.Majd jött 12 évesen a BPPV szédülés amit diagnoztizáltak is adtak rá kiskönyvet amivel elmúlik.Egy év után el is múlt csak hébe hóba jött elő.Volt olyan hogy hajóról leszálva este még mindig mintha hullámozna az ágyam és nagyobb utazások esetén is előjött.Majd volt 3 évem amikor szinte teljes mértékben meggyógyultam.Bár amikor moziban voltam néha bezavart a kép ,illetve a 4DX ES MOZINÁL IS ELEINTE BESZÉDÜLTEM.De teljesen jól éreztem magam nagyon örültem.Ám a nyár folyamán megint előjött biciklizésből ugyebár hazaérve .Be is pánikoltam nagyon.Mert féltem mindig hogy vissza e jön valaha a szédülésem.Egy órán át csak mozdulatlanul tudtam feküdni utánna jobban lettem.Másnapra jobban lettem de utánna megint fáradtságérzet és szédülés társult.Amikor lefeküdtem nagy nehezen utánna mindig jobban éreztem magam.Utánna rájöttem hogy amit elkezdtem szedi allergia gyógyszert rá volt írva mellékhatásként hogy fáradtság szédülés .Miután egyből abbahagytam a szedését rá három nap múlva jobb lett.El is mentem biciklizni futni sportólni amit csak lehetett.De pár nap után megint előjött de gyengébben .De akkor sokáig tartott kb 2 hétig fejmozdításra szédülés érzet könnyűségérzet.Annyira elment a kedvem mindentől hogy most akkor ez örökre így marad?Nem is volt nagyon étvágyam bár nyomattam a kaját magamba .Nem hánytam egyszer sem,bár enyhe hányinger volt.Az érdekes az az volt hogy tudtam mindig sportolni ami mintha kicsit segített volna illetve az egyensúlyfejlesztő tornát is csapattam rendesen.Eggyik este pedig felerősödött lefeküdtem gyorsan az ágyra és akkor forgó jellegű szédülés jött rám pár másodpercig pont mint az Epley manővernél.Akkor még a nyakam is elkezdett fájni illetve a fejem hátul.Már egyből a legroszabbra gondoltam.PÁR nap múlva lényeges javulást tapasztaltam alvásból felkelve aminek nagyon örültem.De a nyakfájás megmaradt illetve hátul a fejemnél a fejfájás de csak enyhén.Pár hét múlva viszont már nagyon jól éreztem magam csak néha jött elő az inbolygás rövid időre.A Fejfájás frontkor hidegfrontkor jobban fájt a kelleténél.De mire jobbra váltott az idő volt amikor teljesen elmult.A fejem nyakam még jelenleg is fáj nagyon enyhén néha abba is marad de már érzem a javulást .Sport közben nem érzem hogy fájna illetve mikor megtartom a fejem pl:alvásnál.De most jön a bib amiért ma nagyon bepánikoltam és rosszul is lettem.Elmentem neurulógushoz akinek elmeséltem hogy mi is a helyzet.Elküldött CT re .A diagnózishoz azt írta hogy

Agy k.m.n jóindulatú daganata

Nem meghatározott disszociativ(KONVERZIÓS)zavarok

Benignus paraxysnalis szédülés.

A daganat láttára nagyon megijedtem.Mondtam magamban hogy akkor most vége az életemnek és ennyi volt?Én nem akarok meghalni 16 évesen.Majd megyünk Ct re de én már most félek.Egyszerűen mit évő legyek mi lesz most .Tudnátok valamit mondani mert most nagyon összeestem lelkiegben


2015. szept. 16. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Ha valóban jóindulatú, akkor kiveszik és ennyi.
2015. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, amit az orvos írt, az nem diagnózis, hanem iránypont a további vizsgálathoz. A CT sem diagnosztizál konkrétan, csak a látottakat írja le, aminek alapján a kezelőorvos dönti el, mi a gond.

Egy kérdés: Nyaki-gerinc röntgenen voltál már? Az ott található elváltozások is tudnak ilyen cifra tüneteket produkálni.

2015. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

EZ a ct papíron van rajta, azt jelenti, hogy a vizsgálaton ezt keressék.


Egyébként szédülés sokmindentöl lehet, ha a füleddel volt már baj, akkor ott is lehet gond.

Nekem pl szédülésem volt, és egy speciális arcmaszírozás elmulasztotta. A háttammal jártam gyógytornászhoz, terápiára, és ö mondta, hogy a szédülésem lehet a letapadt arcizmokból is, és igaza volt. 1 kezelés után elmúlt a szédülés.

Ha teljesen kivizsgáltak és semmit nem találnak, akkor menj el egy speciális arcmaszírozásra.

2015. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!