Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem hallom a rövid és a...

Nem hallom a rövid és a hosszú magánhangzók közti különbséget. Ez milyen betegség?

Figyelt kérdés
Az i, í, u, ú, ü, ű o, ó magánhangzók esetében nem tudom magamtól eldönteni, hogy rövid vagy hosszú magánhangzót használjak, mert nem hallom a különbséget. Emiatt sajnos a helyesírásom is rossz, bár az olvasástól sokat javult. Szóval ha egy adott szót nem ismerek, akkor bajban vagyok, és csak tippelek. Emlékszem, hogy az ,,először" szónál évekig tartott megjegyeznem melyik ő betű a hosszú. 17 éves vagyok, lehet ezzel valamit kezdeni? Esetleg tudjátok hogy ez milyen betegség?

#különbség #betegség #hallás #hosszú és rövid magánhangzó
2015. júl. 25. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Logopédus tud segíteni rajta. Mielőbb fordulj hozzá, csak 18 éves korodig ingyenes!
2015. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen ez logopédusra tartozik, noha lehet h valami egyéb mentális betegség okozza. különös, hogy 17 éves korodig nem okozott olyan nagy gondot ez az amúgy súlyos zavar, lévén csak most kérsz segítséget.
2015. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Igazából már megszoktam, egyedül a helyesírás miatt jelent problémát az iskolában. De mivel elég sok szót ismerek így letudom írni őket helyesen, a probléma ott kezdődik, ha egy ismeretlen szónál kell eldöntenem, hogy milyen ékezetet használjak. Az a, á, e, é betűkkel nincs ilyen problémám. Igazából ez nem segítségkérés volt, mivel azt hittem, hogy ezzel nem lehet semmit kezdeni, arra is gondoltam, hogy olyasmi ez mint a botfül. Mindig is kíváncsi voltam, hogy ennek van-e valami megnevezése? Egyébként a logopédus mit tud velem kezdeni?
2015. júl. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!