Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egiramlon keménykapszulás...

Egiramlon keménykapszulás tablettát írtak fel (12/5mg-os ramipril/amlopidin hatóanyaggal). Kérdés: ennek a gyógyszernek a keménykapszulája mennyi idő alatt szabadítja fel a hatóanyagot? Reggel v. este tanácsos-e bevenni a napi egyszeri adagot?

Figyelt kérdés

2015. szept. 30. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ramipril:

Felszívódás

A ramipril a szájon át történő alkalmazást követően gyorsan felszívódik a gyomor-bélrendszerből: a ramipril csúcskoncentrációja 1 órán belül alakul ki.

Az egyensúlyi ramiprilát plazmakoncentráció a szokásos adagok napi egyszeri alkalmazása esetén nagyjából a kezelés negyedik napjára alakul ki.


Amlodipin:

Terápiás adagok per os adását követően az amlodipin jól felszívódik, a plazma csúcskoncentrációk a bevétel után 6 – 12 órán belül alakulnak ki."

Reggel szokták szedni, de ha tartasz az esetleges rosszulléttől, próbáld meg az első szemet olyankor bevenni, amikor otthon vagy.

2015. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5/5-össel szerzett saját tapasztalatok:

Legelőször bevéve pár órán belül hatalmas felkönnyedés, az agy kitisztulása és erőteljes potenciafokozás jelentkezett.

Reggel és este is szedve, éjjeli alvásigény három órára csökkent, a jó memória és a többi pozitívum is kb. 80%-ában állandósult.

A csúcshatást egy-két órával a bevétel után mutatta. Életem kb. harminc féle gyógyszere közül a legerősebb és legpozitívabb hatásúnak érzem.

160-200 közötti féléves gyötrő vérnyomást és pörgő pulzust szinte azonnal helyretette /köszönet az orvosomnak/.

Az este bevett adag alvásképtelenséget okozott, de az itt olvasott jótanács, hogy reggel-napközben kell bevenni, ezt meg fogja oldani. Talán amiatt nem nyerő ez, hogy a szer erős potenciafokozóként is működik. Ezt a hatást gyengébben már a csak az egyik hatóanyagát tartalmazó Tritace szedésekor is éreztem, de jóval kisebb mértékben.

A felkönnyítő hatást a Sildenafil /valószínűsítem, hogy azt kevernek a kínaiak a csodaszereikbe/ is tudta, csak a megvonási tünetei drasztikusak voltak.

Tapasztalatom szerint az Egiramlon gyorsan -fél órán belül -el kezd érezhetően hatni és hatását hosszan megőrzi.

Ami nem biztos, hogy összefügg vele, de megemlítem, a karzsibbadások, véroxigénszint csökkenés.

Tudom, hogy nem csak a kérdésre válaszoltam, de másoknak is hasznos lehet a többi.

2019. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!