Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Prosztatarákom van?

Prosztatarákom van?

Figyelt kérdés

Most értem haza, háziorvosomnál voltam. Három vannak emésztési gondjaim, hasmenés, lágy széklet, enyhe hasfájdalom. Emellett gyakran van székelési ingerem úgy, hogy amikor wc-re megyek, nem történik semmi. Fájdogál időnként az egyik medencecsontom is, a hátam felől. Van csípő vizeletem is, már régebb óta fennáll, kb 3-4 hónapja. Két féle antibiotikumot is szedtem már. Aktil Duo-t, és nemrég Sumetrolimot. Semmi nem hatott. Mostanában rendszeresen van rossz közérzetem, kedvetlenségem, enyhe hányingerem. Jelentkezett sürgető vizelési inger is. Emellett utánaolvastam, kitapintottam, és nagyon kemény a prosztatám, mint ha valami csont lenne az egész, leírások alapján ez prosztatarák. Kedden megyek vissza vizeletvizsgálatra, de nagyon félek, már előre. 16 éves vagyok, keveset mozgok, viszonylag keveset iszok, egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, nem dohányzom.

Szerintetek?

Előre is köszönöm!



2015. okt. 2. 11:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt véletlen kihagytam, hogy a háziorvosom egyben urulógus is, tehát nyilván tudja mit csinál.
2015. okt. 2. 11:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően a 80 év felettiek betegsége, de minden korban előfordulhat. A távdiagnózisra orvosok sem vállalkoznak.
2015. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak fel vagy fázva, nem kell félned. Igyál jóval több vizet, vagy teát, az felhigítja a hólyagban lévő bacikat és nem fog úgy csípni. Vérből lehet egy PSA (prosztata)vizsgálatot kérni, de ezt az orvosod tudja. Gyógyulást neked :)
2015. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!