Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » , , Struma diffusa et nodosa"...

, , Struma diffusa et nodosa" Mit lehet erről tudni?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati problémák kutatása során kiderült (több, mint 1 éve fáj a hüvelybemenetem szex közben), hogy a tsh-m 0,031. Endokrinológiára 29-re kaptam időpontot, viszont pajzsmirigy ultrahangon ma voltam. Kiderült, hogy megnagyobbodott, kifejezetten szabálytalan szerkezetű a pajzsmirigyem, illetve egy fényes, 5 mm-es göbszerű terület is látszik.

Ez az orvos véleménye: Struma diffusa et nodosa l. d. Thyreoiditis

Azt mondta, hogy nem gyógyítható, viszont kezelhető, az endokrinológus által felírt gyógyszerek segítségével be kell állítani.


A kérdésem az, hogy a megnagyobbodás egyértelműen magába foglalja-e a túlműködést (ugyanis a neten feltüntetett tünetek közül szinte egyik sem, sőt, inkább az ellentéte érvényesül nálam), illetve hogy több jód bevitellel, természetesen, gyógyszerek nélkül nem állna be magától a dolog?


20 éves, gyermektelen nő vagyok.



2015. okt. 5. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A struma inkább egy belső göböt jelent amit ki szoktak operálni.
2015. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A struma általában csak egyszerű túlműködéstől jön létre. Legtöbb esetben gyógyszeresen, és/vagy étrend megváltoztatásával is jól kezelhető, műtéti beavatkozás nélkül.

Jobbulást!

2015. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az 5 mm-es göb nem nagy, nem kell idegeskedned. Ez a TSH érték nem végleges. Nekem volt ennél kevesebb is, és most teljesen jó és gyógyszerek nélkül javult meg. A jódbevitelről kérdezd meg az orvosodat. Ha túlműködik, akkor úgy tudom nem jó a túlzott jódbevitel.
2015. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem is inkább a göb miatt aggódok, mert ugye kicsi, hanem ez, hogy akkor gyógyszerek...

Reménykedem benne, hogy rugalmas lesz az orvos, és először valami gyógyszer nélküli megoldásban meg tudok vele egyezni.


Utolsó válaszoló, Te miben változtattál, hogy mostanra teljesen jó eredményed van?

2015. okt. 11. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam valószínű a stressztől alakult ki. Volt pár évvel ezelőtt egy mentális betegségem, amiből meggyógyultam. Olyan multivitamint szedtem, amiben nincs jód. Olvastam róla, hogy ilyen enyhe túlműködés esetén használhat a citromfű tea fogyasztása. Sokféle vitamint is szedtem, és szedek. Nekem is göbös, és most voltam biopszián.
2015. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Lehet, hogy 29-e után felkeresnélek itt, vagy privátban, ha esetleg úgy alakul. : )

2015. okt. 12. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!