Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb. két héttel ezelőtt volt...

Kb. két héttel ezelőtt volt egy nagyon erős megfázásom (nátha, láz). Köhögni kezdtem, ami azóta is tart. Milyen házi gyógymódot javasolnátok?

Figyelt kérdés
Nem köhögök sűrűn, de nagyon erősen, és olyan érzésem van mintha a légcsövem égne és mintha a mellkasomon ülne valami. Amikor rám jön ez a köhögés "roham" még beszélnem is nehéz, mert elfogy a levegőm pár szó után. Voltam orvosnál kb. öt napja kaptam gyógyszert, de a köhögésem nem múlik. Ideges vagyok már. Mit tehetnék? Valami házi gyógymód nincsen? Ha valaki járt már hasonló cipőben kérem segitsen.
2015. okt. 6. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot kaptál?
2015. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Libexin-t kaptam a köhögésre és Claritin Akut-ot, azt nem tudom miért...az a baj hogy nekem nem elnyomni kéne a köhögésemet úgy érzem, hanem segíteni valamivel felköhögni, mert egyfolytában azt érzem hogy tele van a torkom váladékkal.
2015. okt. 6. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Libexint hagyd abba, szedjél Ambroxolt vagy ACC-t, de gyaníthatóan antibiotikumra is szükséged van. Menj vissza az orvoshoz. A hársfatea egyébként házi gyógymód meg a méz, hogy fel tudd köhögni a váladékot. A fokhagymának is van kórokozóölő hatása, meg a hagymateának.
2015. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két házi recept:

Fokhagymás antibiotikum – főleg a köhögésre.

6 gerezd fokhagyma

8 EK cukor

250 ml víz

Az apróra metélt fokhagymát belekeverjük a cukros vízbe és lassú tűzön 10 percig forraljuk. Utána néhány órát állni hagyjuk, majd leszűrjük. Tiszta üvegben a hűtőben tároljuk. Kisgyermeknek 4 ml 3x naponta, nagyobbaknak 5 ml akár 6x is naponta. Felnőttek meg nagyobb adagot fogyasztanak (ezt pontosan nemm írja).


a másik:

1 tasak kakukkfű (8-9 gram), 200 g cukor, 2,5 dl víz.

A cukrot vízzel 20 percig kis lángon forraljuk, majd utána hozzáadjuk az egész tasak kakukkfüvet, melyet egész kihülésig benne hagyunk. Utána leszűrjük és kiskanalanként, akár ötször naponta használjuk.

Megfelelő üvegben tároljuk és csak tiszta kanállal használjuk.

2015. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a felköhögést akarod elősegíteni, akkor köptetőt vegyél, pl Elixirum thymi, nekem ezt írt fel az orvos nemrégiben. A köhögés sajnos néha hetekig is eltart ilyen hűlések után, de ha nem javul, akkor nem árt újra visszamenni az orvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet.
2015. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kedves utolso veszek abbol amit javasoltal.A fokhagymás receptet is elkészitem. Ha a heten nem lesz jobb visszamegyek orvoshoz.
2015. okt. 8. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!