Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza, erős nátha vagy...

Influenza, erős nátha vagy tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pocsékul érzem magam már lassan 3. napja.

Erős, rohamszerű száraz köhögést észlelek magamon, valamennyi váladék van, de... irtó kevéske sőt... Fáj minden részem, rossz a közérzetem. 2004-ben már volt egy tüdőgyulladásom, és nem igazán emlékszem hogyan is kezdődött. A légcsövem fáj a sok köhögéstől, egyedül talán a szegycsonttól jobbra fáj, de csak alkalmanként. Anyukám szerint csak a sok köhögéstől. Nem hánytam, nem volt hasmenésem, hányingerem az igen meg a hasam két oldalán, amit én valamilyen petefészekkel kapcsolatos gyulladásra vagy más felfázásra gondolok. Az orrom el van dugulva, de legtöbbször jön ki belőle váladék.

A lázat szándékosan nem írtam elsőnek, mert furcsa dolgot tapasztaltam. Bal hónaljnál mért 36,5 - max 37ig. Jobb hónaljnál pedig 37,9 volt. Most melyik az igaz? Nem digitális hőmérővel mértem. Melegnek meleg vagyok, anya szerint lázas így vettem be algopirint.

Mit kaptam el szerintetek a leírtak alapján?


Válaszokat előre is köszönöm!!! Mielőtt megkérdezitek esetleg, a láz tegnap este kezdett előjönni.


2015. febr. 21. 04:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Hideg csak alkalmanként ráz, de akkor sem olyan fogcsikorgatós. Szóval eléggé kivehetetlen kb számomra, hogy mivel is állunk szemben. A háziorvos kb amúgy is leszar, ezt joggal mondhatom.
2015. febr. 21. 04:48
 2/7 A kérdező kommentje:
A köhögésem ilyen ugató.
2015. febr. 21. 05:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most van sajnos tüdőgyulladásom,szerencsére már kifelé jövök belőle,és ennél nekem jóval durvább tüneteim vannak/voltak,bár gondolom ezek lehetnek eltérőek,de szerintem ez inkább valami vírus lehet.

De sajnos sem orvos nem vagyok sem láthatatlan nem tudok ilyesmiket meg állapítani. Keress egy jó háziorvost aki tud segíteni,mert ha ne adj'Isten egyszer valami komolyabb betegség font fentállni és a dokid nem ismeri fel időben abból még nagy baj is lehet- ilyen lehet akár a tüdőgyulladás is-

2015. febr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez bármi lehet, influenza/influenzaszerű megbetegedés, légcsőhurut, hörghurut, akár még tüdőgyulladás is, hisz most mondták a TV-ben, hogy sokszor láz nélkül is lehet. El kell menned orvoshoz, hogy meghallgassák a tüdődet, azzal és tüdőröntgennel lehet pontos diagnózist adni, mi nem tudhatjuk így látatlanban. Mielőbb menj el orvoshoz.
2015. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hétfőn mindenképp elmegyek...
2015. febr. 21. 08:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is influenza vagy vírusos valami
2015. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a szép, hogy kb 38 fokos a lázam, lemegy a gyógyszertől majd most megint felmegy...
2015. febr. 21. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!