Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pelenka fétis mitől alakulha...

A pelenka fétis mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Eggyik haverom szinte mindíg pelenkába jár,és nincs semmi egészségügyi baja. Szerintetek mitöl lehet?
2015. okt. 12. 19:23
 1/10 anonim válasza:
Honnan tudod hogy nincs neki semmi baja sem? Lehet szegyenli es ezert nem mondja el neked.
2015. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is van baja. Különben miért venné fel a pelenkát. Normális ember nem tesz ilyet ha nem beteg.
2015. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fétis is lehet ha nincs testi oka rá, szimplán egy ártalmatlan parafilia amit ezen a környéken nem annyira értenek meg.

Sok mindentől kialakulhat attól függ ő melyik ágát kedveli a fétisnek.

Én kiskorom óta vágyok a pelenka után, a gyermeki ártatlanság és gondatlanság jut eszembe róla.

de van aki a megalázást szereti és annak az eszközeként tekint rá. vagy van aki az orvosi dolgokat szereti és annak az eszközeként izgatja, és ennek bárhány féle permutációja lehetséges.

2015. okt. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja ez jó lehet,koszonom az utolsonak,mert én kérdeztem tole hogy mért hordasz pelenkát hisz nincs semmi bajod.Erre o meg mondja mi kozom van hozzá? meg hogy magán ugy.csak kérdeztem hogy mi oka lehet szulei is tok normalisak
2015. okt. 15. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
semmiség, a barátoddal semmi gond, ha így akar lenni akkor így kell elfogadni, ettől nem lesz egy rosszabb ember :)
2015. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretek pelenkában lenni, de 99%-ban csak itthon.

Általános iskolás korom óta vágytam rá, fogalmam sincs miért.

És azt sem tudom megmondani, hogy miért jó.. egyszerűen csak az.

2015. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SkepticHUN válasza:
100%

Alapvetően egy nagyon rétegelt téma ez az egész, de megpróbálok az eredeti kérdésre válaszolni.


Mivel a többiek előttem összekevergették a meghatározásokat, javítok: a fétis nem parafília, a parafíliát általában olyasmire értik ami inkább úgymond "perverzió". [az angol "kink" szó jobb lenne rá, mivel a magyar jelentés eléggé pejoratív, de nem jut eszembe most semmi jobb].


Hogy filmes példával éljek, amikor egy pár kíváncsiságból kipróbálja a lekötözős szexet, vagy szerepjátékokat próbálnak ki, kevésbé filmes példával élve ebbe a kategóriába sorolható a legtöbb félig-meddig extrémnek mondható "perverzió", ami eltér a hagyományos, leoltott lámpás, takaró alatt misszionáriusozós szextől. [ezt meg úgy hívja az angol találóan hogy "vanília szex" :) ]


A fétis a parafíliának egy úgymond alfaja [ezt a megfogalmazást sem tartom találónak a szimpla parafília és a fétis közötti különbség miatt amit most le fogok írni], ami konkrétan azt jelenti, hogy egy nem hagyományos szexuális értelemben vett tényező - legyen az egy testrész [lábfétis] ami után a többség nem vonzódna alapvetően szexuálisan, vagy testnedv, vagy idegen tárgy [esetünkben a pelenka], anyag, textília - okoz nem csak lelki, hanem testi értelemben vett szexuális izgalmat is [értve arra hogy felizgul tőle az ember].


Ebből kifolyólag a fétiseknek a meg nem értettsége az alábbi: akármilyen abnormálisnak tűnik, egy fétissel rendelkező embernek a fétist kiváltó tárgy/tényező gyakran könnyebben, egyszerűbben, és gyorsabban okoz szexuális izgalmat mint más egyéb dolgok amitől az átlagember felizgul, és gyakran már ez lesz az elsődleges szexuális preferenciájuk. Bizonyos esetekben szükségszerű nekik, de ha nem is szükségszerű és nélküle is ki tud elégülni, a fétist okozó tárgy jelenlétével hamarabb érik el a kielégülést, és magát a kielégülést is fokozottan jobbnak érzik.


Innen viszont nem tűnik értelmetlennek az, hogy egy személy akinek fétise van, nem tud változtatni azon, hogy a fétishez kapcsolódó tényező/tárgy szexuális izgalmat okoz neki, nem olyan dolog amit ő magának választott a hecc kedvéért, hanem olyan dolog amivel igazából nem tud mit kezdeni.


A lényeghez érve, a fétisek kialakulása legtöbbször csecsemőkorban/kisgyermekkorban történik. Bár feltételezés, mégis úgy tartják hogy a fétisek úgy alakulnak ki, hogy a szexuális izgalom pillanatában ha egyszer vagy többször megismételten ér a fétist keltő dologhoz, vagy látja azt az adott dolgot a személy, úgy alakul ki a fétis.


Ezek után nem kiemelni akarom, vagy azt mondani hogy ez jobb a többinél, de ennek a fétisnek a megítélése - vagy inkább elítélése - miatt mégis szorul néminemű kompenzálásra. Az előbb felvázoltak alapján a pelenka tűnik a legértelemszerűbb dolognak amitől valakinek fétise alakul ki, mivel a pelenka folyamatosan hozzáér a nemi szervhez, továbbá a pelenkázás során elkerülhetetlen hogy a szülő hozzáérjen a gyermek nemi szervéhez.


Ez mondjuk egy dolognak csak a kisebb része, mivel a pelenkafétissel rendelkezőket sokszor beazonosítják azok közé akik parafíliákkal rendelkeznek, vagy összekeverik azokkal akik egyéb további beállítottságuk van ami a pelenkafétishez vagy a felnőtt pelenka hordásához kapcsolódik viszont a téma csak akkor bonyolódik inkább amikor ezek a dolgok elkezdenek keveredni.


Eszméletlenül rétegelt téma, de úgy érdemes felfogni a dolgot hogy nekik is megvan a saját problémájuk már csak azzal is hogy hova tegyék ezt az egészet magukban mivel a társadalom ok-okozat nélkül csak egyből lenézi őket.

2016. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hellosztok ***** válasza:
Úgy olvastam még régebben hogy lelki sérűlés gyerek vagy felnőtként ahogy ez kialakult benned... Valami történt amit nem tudott feldolgozni a belső részed amit úgy hívnak lélek... És ez amúgy alapvetően nem is nagy probléma hisz Amerikába China Japán és még nem tudom hol ez teljesen természetes... Illetve szerintem se nagy probléma át lehet ugorni ha az érdekel hogy erre van e gyógymód hát a környezet változás és Például Gyógynövények de minden csak ideiglenes meg oldások előkerűl idővel újra... Ved lazán és éld az életet mindenkinek aki ebbe kategóriában. Van javaslom.... Meg tanulni ezzel is élni...
2020. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tudom hogy mi ez a dolog. Sajnos én is hasonló vagyok. Már 10 éves korom óta kb tart az egész. Nagyon szeretem a cipzáros bundazsákká alakítható overálokat, egyéb cipzáros rugdalodzó tipegő hálózsákokat, sok mindent ami cipzáros, stb... Szerintem másabb az én fétisem, mint másé.
2023. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Esetleg valakinek lenne kedve beszélgetni a pelenka fétisről pl instán valahol__egyedül ? discord Castiella1999 , face Castiel Castiel. :) Esetleg alkothatnánk egy csoportot is ami normális.
márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!