Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szociális fóbia+depresszió+gen...

Szociális fóbia+depresszió+generalizált szorongás+FÉLELEM A MINDENNAPOKTÓL Ezt hogy oldjam meg? Hosszú a story Elkélne pár jótanács. :

Figyelt kérdés

Kiskorom óta félénk vagyok, emlékszek a legkorábbi rossz emlékeim is azok hogy emberekkel kell találkozni. Húsvét, karácsony, boltba menni anyuval stb stb.

Kiskorom óta kövér, most már csak túlsújos a vagyok 178cm/90kg


Suliban mindig basztattak miatta főleg alsóban meg kb 7. ig. Ez engem nagyon mélyen érintett. Mindig is szégyeltem a testem mert kövér vagyok és férfi mellem van. Ami egy hormonális betegség asszem Gynecomastia a neve.


Mellékesen hozzáteszem az alkoholista narkós apám is szépen rádobott a gyermekkori szorongásra. Féltem tőle, és még most is félek főleg a férfiaktól. Félek a leszídástól, mert apám tól csak azt kaptam. Szóval ha mások elött kell valamit csinálni 3x an szorongok( kinézetet miatt, nehogy lebesszanak és a stressz okozta néha görcsös mozgás miatt is)

Szóval teltek az évek és ez a szorongás attól hogy mások a hátam mögött kicsúfolnak megbélyegeznek kezdett durva fomákat ölteni.

Nyáron amikor mindenki kinnt van és a szobában ülltem a gép előtt mert féltem kimenni az utcára. Vagy csak este mentem ki bicózni vagy sétálni az erdőbe egyedül.

Most már azt sem.

Eljárok dolgozni és itthon ülök a gép elött, internet ,videójátékfüggővagyok és mostmár rámentem a xanax meg rivotrill gyógyszerekre is félek gyógyszerfüggő is vagyok.


2014 ben elszöktem ottonról egy sátorral és egy hálózsákkal, elmenekülni a valóságtól a próblémák elöl, meg akartam halni. ASjnos akkor rámtaláltak é smentem a pszihiátriára. Ott kezeltek antidepivel meg xanaxal de ahogy kijöttem 1 hónap és abba hagytam.


Aztán 2015 elején ismét meg akartam ölni magam és utnak indúltam. Szíriába. De nem jutottam el oda mert elkapott a tötök terrorelhárítás 5 hónapot voltam török börtönben.

azóta sok minden lefojt a Dunán.

Van munkám ami nem rossz. Anyám, tesóm nevelőapám akik szeretnek talán de én elmarok mindenkit magam mellől.


Útálom magam ha lenne nálam fegyver fejbe lőném magam.

Gondoltam arra is szerzek egyet mert más módszertől félek fejbelövés a tuti.



2015. okt. 3. 22:28
 1/4 A kérdező kommentje:
23 éves Fiú vagyok. az lemaradt de sokat nem számít
2015. okt. 3. 22:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Szomoruan olvastalak. De megis, a jo hir, h segitseget keresel. :) Aki segitseget keres, az kap is, elöbb vagy utobb, de (elkerülhetetlenül!) tuti megtalalja az utat hozza.


Javaslom, h keress termeszetes megoldasokat (is)! Nekem sokat segit es segitett (közel ennyire sem nehez ügyekre) a Bach viragterapia, viszont ne varj csodat, ez nagyon hosszutavon müködik, akar 20 ev is lehet. A viragcseppek leheletfinom ereje, alig eszrevehetöen, mindig egy icipicit pozitiv fele mozdit.

Talan meg jobb lenne egy bioenergetikus neked, aki energiakkal dolgozik, letisztit. Mindenkeppen olyan segitö szemely, aki szamodra hihetö, akit Te magad ugy erzel, h segit Neked, a hozzadallasat igazi segitesegnek erzed!

Kineziologus is segithet kibogozni es letisztazni a multat, Bert-Hellinger csaladterapia (utobbirol könyvek es rengeteg info a neten is).

Susan Forward: Mérgező szülők, John Bradsam: Vissza önmagunkhoz c. könyvei is segithetnek, utobbi "feladatokat" is ad, mert a multat feldolgozni nem lehet egy könyv elolvasasatol, ez egy "belsö" munka..., amiert magadnak kell eröfesziteseket tenni. Minden mas hozzasegithet, de magadnak kell megtenni. Es mi mast is tehetsz? Erdemes, mert ha elhagyod magad, ezzel csak elodazod a dolgokat. En eleg spiritualis beallitottsagu vagyok (mert ennek beigazolodasat latom), es ugy gondolom, a halal sem ment fel, mert oda is tovabb viszed es akkor utana kell ujra nekifutni az elodazott feladatnak.

ujkorklub.hu - ezt az oldat egy Angiaban elö, valaha hasonlo problemakkal küzdö nö irja, sok eröt merithetsz ebböl, itt mindig talalsz pozitiv gondolatokat! Nagyon fontos, h ne enged elhatalmasodni magadon a negativ gondolatokat, ilyenkor keress mindig pozitivat.

Elcsendesedve feltöltödhetsz, lazito meditacio, feltöltö zene (nem heavy metal, hanem a dallamos), testet megmozgato sport (aerobic, de akar futas, foci, boksz, ping-pong...stb) sok-sok eröt ad, emeli az energiaszintet, javaslok ilyesmiket rendszeresen beiktatni a napirendedbe!

Hogy a masokkal kapcsolat? Hat igen... sztem sokan nagyon lehuzoak, ezert nem mondom, h erdemes eröltetni. Csak ha talalsz hozzad hasonlo embereket, akik tarsasagaban jol erzed magad, velük erdemes kapcsolatba lepni - javaslom ilyeneket keresni! Akar neten is talalhatsz. Ha nincs ilyen, sztem nem veszitessz semmit.

Viszont sok eröt merithetsz abbol, ha azokon segitessz, akik segitsegre szorulnak. Raszoruloktol (akik irant semlegesen vagy pozitivan erzel, tehat nem tettek rosszat neked) megkerdezed, miben segithetsz, es viszontelvaras nelkül megteszed, de fontos, h csak annyit tegyel, amiert nem varsz el semmit cserebe! Csodakat tehet veled...

Jelölj ki celokat (rövid-, közepes- es hosszutavon, Brian Tracynek van jo elöadasa erröl), mert biztosan egy hasznos ember vagy, csak meg kell keresned, mi jot adhatsz a vilagnak! (Minden ember jo valamire, viceesen szolva, ha masra nem, elrettentö peldanak.)

Gyakran vitamin-es asvanyianyag hiany is sulyosbitja a helyzetet, kihat a hangulatra is. En olyan termeszetes szereket szedek ilyenekre, ami egyben fitoterapia+homeopatia is, tehat gyogynövenykoncentratumon alapszik. (Az energy.sk oldalra kattintva es magyarra atallitva megtalalod ezeket).



"stressz okozta néha görcsös mozgás" - tudd, h kb. minden 10. embernek vannak "sztik"-jei, igy hivjak ezeket a görcsös mozgasokat (neha hangokat), ez örökölhetö dolog. Es közöttük meg ismert, elismert emberek is vannak, akikre felnezel es akikröl nem is gondolod, pl. vezetö beosztasuak. Ahogy ök is, ettöl meg elfogadjak magukat es teljes eletet elnek, te is megteheted. Nemreg olvastam egy ilyen blogot, ha megtalalom, belinkelem Neked, de sztem nezz körül a google-ban, h lasd, hogyan elnek ezek az emberek. Sztem nekem is van ilyen, ezert megertelek, h zavar. En törekszem nyugodtabb eletvitelre, ami nem megy mindig, es megfigyelve masokat hasonlo problemaval, ök is csak igy vannak, tehat megprobalok együttelni ezzel. Rendszeres lazito meditacio, kifejezetten figyelve a pozitiv gondolatokra, szinten segithet ezen is.


Sok boldogsagot!

2015. okt. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

178/90 nem is gondoltam volna, h ferfinel tulsuly, ez biztos? En 162/80 vagyok, nö, de nem talalom olyan veszesnek az en koromban.

Emellett minden arrol szol, amit irtal, h az hataroz meg, amit masok mondtak rolad, föleg apad. Az vagy, akit masok mondanak, vagy amilyennek Te magad tartod magad?

Sztem most,a felnöttkor küszöben ideje eszrevenned, h ezt ök mondtak, te pedig elhitted, de valojaban nem ilyen vagy. Emiatt latod a kinezetedet rossznak, es csak emiatt felsz a leszidastol is. Ird össze minden este, hany emberrel talalkoztal (akar munkahelyen, boltban, utcan csak egy köszönes) es minden nap irdd fel, hanyan reagaltak 1.pozitivan, 2.negativan, 3.semlegesen,4.leszidtak. Ha eljutsz a 100. emberig, abbol tenyleg 98 leszidott, h igy tartassz ettöl? Akkot tehat, tenyleg ilyen vagy es valoban van okod ettöl felni, vagy csak masok elhitettek veled?

Video-, internetfüggöseg tenyleg függöseg, de nyugtasd meg magad, h sok ilyen van, es ezzel masnak nem artassz, tehat nem olyan veszes a függösegek között. De amugy csak a hozzaallasod kerdese, barmikor amikor csak akarod, dönthetsz ugy, h most stop, csak töled függ.

Remelem, több tanacsomat is megfogadod es valami jot hozol ki az eletedböl, ehhez sok sikert kivanok!

1.

2015. okt. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TheGod17 válasza:

Hasonló problémák nálam is, ha gondolod írhatsz :)

17/f

2015. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!