Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegséget, ha kettes...

Cukorbetegséget, ha kettes tipusú, akkor kezelhet önállóan háziorvos, vagy mindenképpen elküld diabetológiára?

Figyelt kérdés
Voltam már inzulinos cukros terhesség alatt, és most megint 9-es cukrot mértem. Étkezés után 1 órával. Szerintetek elég lesz a diéta, vagy belenyúltam a kettes tipusú diabéteszbe, amit megjósolt a diabetológia anno?

2015. okt. 13. 15:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Kezelhet.


étkezés után egy órával az még nem rossz eredmény..


olvass utána, mielőtt pánikba esel..

ha bírod a vérvételt, mondjuk ujjbegyből, akkor csinálj magadnak egy reggeli után 60-90-120 perces vérvételt..az sokat elárul...

A diéta sokaknak kamu, pedig az az alfája-omegája a szintentartásnak..


mielőtt pánikba esel, kezdj el diétázni, aztán egy hét egyenletes diéta közben mérj cukrot..reggel éhgyomrit..ha az 5, vagy alatta, akkor szerencsés vagy, csak diétáznod kell..


tudod..a cukros diéta az egyik legkeményebb, de célravezető..

semmi alkohol, semmi liszt, és belőle készült péksüteményk, semmi cukor, édesség, torta, nyalóka..pláne cukros üdítők..


szóval no para..


a háziorvosok sok mindenhez értenek, először ott mond el, mi bánt..


de még előtte mérj néhányszor ahogy kell, aztán diétázz egy darabig, majd újból mérj, hogy legyen mit mondanos..

ha diéta után is nyolc fölött, akkor orvos..

2015. okt. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Étekzés után 1 órával lehet a legmagasabb értéket mérni. A megengedett legmagasabb normál érték étkezés után 11.8. ha annál több az már cukor betegséget jelent. Még az egészséges embernél is kell idő arra, hogy az inzulin lebontsa a keringésbe kerülő szénhidrátokat, ezért a legkevesebb eltelt idő az étkezés és a mérés között az másfél óra. Egyébként az étkezés utáni kettő óra után kell a vércukornak beállnia normál szintre, ami elvileg 5 alatt kell lennie, de két óra után nem lehet magasabb 6 körülinél.


Egyébként én úgy tartom normál sznten a cukromat, hogy egy étkezés alkalmával csak annyit fogyasztok el, amit a következő másfél-kettő órában le tudja bontani a szervezet 6 körüli v. alatti értékre. Utána megint annyit ehetek, amit megint a követkző ilyen idő alatt megint le tud bontani. mivel nekem amikor kiderült, akkor volt 14 de 16 is a cukrom, ezért kaptam gyógyszert, megfogammát, amit most is szedek. megpróbáltam lassan csökkenteni, de akkor felborul a cukrom,ezért kell szednem. Viszont neked még csak diétával is be lehet valószínüleg állítani a cukor normál értéket, hogy beálljon az étkezést követő másfél- kettő óra végére.


étkezés után egy órával meg em mérj, mert azzal önmagad fogod megtéveszteni. Annyi idő alatt egy teljesen egészséges embernél is még magasabb, mert a cukor lebontáshoz legalább másfél óra idő kell !

2015. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Itt olvasgass:

[link]


További találatok :

[link]

2015. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.

eleve is olyan ételeket eszem, mintha cukros lennék.

tehát ahogy az első hozzászóló is írta, nem ismétlem meg.

ezt abszolut betartom.

és most vacsoránál is 10.5 volt. :S

mértem most minden alkalommal, 8,8 alá nem ment.

ezt csak akkor tudom lejjebb vinni, ha a mennyiséget csökkentem.


a háziorvossal kapcsolatban az érdekelt volna, hogy ő a vérleletem alapján tud például felírni nekem tesztcsíkot a vércukormérőmhöz? jogosult-e rá? stb. mert engem eddig csak a diabetológia kezelt.

2015. okt. 16. 18:42
 5/32 anonim ***** válasza:

Vagyis ha jól értem, 8 illetve 10 fölött van az étkezést követő kettő óra múlva mérve a vércukrod?


.

A tesztcsíkot csak az inzulinosoknak írják fel, sajnos én sem kaptam csak úgy.

.


A 8 fölötti érték kicsit sok, a 10-12 fölötti viszont legfeljebb étkezést követő első órában lehet normálisnak mondható, mert akkor még nem bontja le a szervezet a cukrot.


Vagyis ha étkezést követő kető óra után is magas, akkor egyél kevesebbet, annyit, hogy beálljon a normális szint kettő óra élelmiszer kihagyás után, és utána megint ehetsz annyit, ami nem viszi fel túlságosan. Ezzel el lehet kerülni a szövődményeket, ami nagyon veszélyes lehet ha nem vigyázol a vércukor szintjére.


A cukorbeteg diéta arról szól, hogy gyakran, másfél-kettő óránként kell enni egy keveset, ami a következő kettő órában le tud bomlani normál érték környékére.

Ha nem bomlik le eléggé, akkor kevesebb szénhidrát tartalmút kell enni és pl több fehérje forrást.


Valószínüleg neked kellene valami gyógyszert kapnod erre akár a körzetitől is.

2015. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Az étkezést követően 1 órával mértem, mert arra voltam szoktatva, de most kivételesen megnéztem 2 óra múlva is, akkor lement 6,8-ra, ami tök jónak mondható, már a papírforma szerint.

Mindenképpen megyek dokihoz, hogy nézzünk egy HA1c-t is.

Meg a vesémet is meg kell nézetnem, az is rosszalkodott sajnos.

2015. okt. 16. 23:31
 7/32 anonim ***** válasza:

Az 1 órás mérés nyilván sokat mutat, mert annak 11.8 alatt kell lennie, akkor már jó, ugyanis kb. akkoriban mérhető a legmagasabb vércukor érték, ami nem lehet több 11.8-nál. Viszont a másfél ill. a kétórás értéket szokták nézni normál értéknek. Ezt sajnos sok körzeti orvos sem tudja pontosan. Inkább úgy mondom, hogy van amelyik nem tudja. Még régen, amikor még nem volt cukor mérőm és a körzeti mérte, akkor mondtam, hogy most ettem nemrég. Erre azt mondta, hogy és az mit számít. Akkor még nem tudtam, csak sejtettem, hogy lényeges a dolog.


Azóta sokat tanultam és tapasztaltam a témában és már tudom, hogy tényleg nagyon fontos a mérés időpontja az étkezéshez képest, mert a szervezet csak bizonyos idő után tudja lebontani megfelelő mértékben a szánhidrátokat. hivatalosan az inzulinosoknál másfél órát szoktak mondani, amit ki kell várni a mérés előtt. Annál korábban nincs értelme mérni, legfeljebb nagyon ritkán, hogy nem több-e mint 11.8 az akkori érték, mert akkor mérve annyi, vagy az alatti a jó.

2015. okt. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Ezt akartam még küldeni:

[link]

2015. okt. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
ismerem ezt, ezért is mondtam, hogy ezt is meg kell nézni a véremben. 1 órás cukrot a terheseknél nagyon nézik, a baba miatt. mert a baba külön inzulinon van, és a méhlepény is dolgozik ezerrel. szóval az más tészta. ott nem mehet 7 fölé egy órával sem a kajálás után. brutális volt a terhességem! karéj szalonnákat ettem 5 deka kenyérfalatkával, amit én sütöttem, és így is fogytam 10 kilót.terhesség alatt.
2015. okt. 17. 12:33
 10/32 anonim ***** válasza:
Az azért érdekes, hogy a szénhidrát bevitel után ne menjen feljebb.. de ott sok minden megváltozik adott állapotban, azt olyan körülmények között nem ismerem hogy "működik".
2015. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!