Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Merkformin gyógyszer hatása...

Merkformin gyógyszer hatása körülbelül mennyi idő után érezhető?

Figyelt kérdés
Diéta és mozgás betartva.

#cukorbetegség #diabétesz #Inzulinrezsztencia
2015. okt. 21. 07:27
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez egyénenként változó, nekem sajnos nem sokat segít, másoknál kb 1hónap szedés után javult a cukorszintjük. Folyamatosan szedni kell és a 3 havi vérvételnél kiderül, hogy kell e még valami mellé.
2015. okt. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a gyógyszer mellett, hogy az étkezések ciklusosak legyenek, vagyis ne folyamatosan csipegess. Ezt úgy értem, hogy étkezel, de nem eszel fehér lisztből készült dolgokat és szénhidrát tartalmú élelmiszerből (szénhidrát szinte mindenben van) de abból csak annyit, amit a szervezet le tud bontani másfél-kettő órán belül normál vércukor szintre.


Amit javasolni tudok, a fehérje bevitelt növelheted, ha nincs gond a vesével és akkor nem éhezel, mert az sem egészséges. Sok élelmi rostot tartalmazó étel is segít az éhség érzetet csökkentő (teltséget növelő) tápanyag mennyiség növelésében. Viszont a legfontosabb a fehérje, ami a test elsődleges építő anyaga.


Persze mindenből kell egy kevés, de a túlsúlyt ebbe az irányba érdemes eltolni. Vagyis húsok, sajtok tejtermékek mehetnek, de a tejcukor is cukor, vagyis az csak mértékkel.


Aztán mehet a gomba is mert az egyenértékű tápanyag a hússal.


-


A másfél-kétóránkénti étkezéseknél egyszerre mindig csak keveset érdemes enni és abban legyen sok élelmi rost tartalom.


A magas vércukor és a magas koleszterin szint általában együtt jelentkezik és ez, a kolesztein okoz szövődményeket. Nem főképp az étkezéssel bevitt, hanem a cukor háztartás felborulása miatt a szervezetben szintetizálódó koleszterin okozza főképp a bajt.


Viszont koleszterin csökkentő gyógyszerekkel kivédhetőek a szövődmények, persze csak akkor ha sikerül normál szinten tartani mellette a vércukor értéket is.


Az omega3 halolaj Forte kapszula sokat segít, a CLA szintén hasznos. A CLA az a lenmag olaj felét teszi ki.


[link]


Nekem kezdetkor volt 8-12 körüli és mostanra étkezés utáni másfél óra után mérve, 6 körül áll be (kicsivel alatta és fölötte).


Persze sokat mozgok, kerékpározok legalább heti 60 kilométert. Télen is megyek ha nem esik amennyit tudok, de akkor kevesebbet.


A cukorbetegséggel együtt lehet élni biztonságosan, ha betartjuk a diétát és szedjük a szükséges gyógyszereket és tartjuk a megfelelő életmódot. Viszont a diétát olyan komolyan kell venni, mint azt, hogy egy autópályán a száguldó járművek között nem futkározunk keresztül, mert akkor hamar végünk lesz. Viszont ha szem előtt tartjuk a lényeges dolgokat, akkor sokáig egészségben együtt élhetünk vele.

2015. okt. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt már akinek ezeket elmondtam és tiltakozott, hogy már pedig ő nem fog emiatt éhezni.. Még élt vagy másfél- két évet...


Szóval minden csak rajtunk múlik!

2015. okt. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ami azt illeti én is mozgást választottam az éhezés helyett.:D Természetesen azért én is odafigyelek arra, hogy mit és mennyit eszek. A kilókkal együtt a cukorszint is lassan-lassan de azért csökken. Jó egészséget nektek.
2015. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kössz, nektek is!
2015. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!