Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem merek orvoshoz menni,...

Nem merek orvoshoz menni, mert félek, hogy rákos vagyok. Mit tegyek? (lent részletesen) 16/F

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdett fájni a hasam ott és úgy, ahol akkor szokott fájni, amikor az embernek több napig nincs széklete, ezért a bal oldala lent szúr. Nekem viszont a hasfájás megjelenése előtt is volt, és most is van rendesen székletem, annyi, amennyi mindig is volt. Nem fáj rendszeresen, van amikor órákra eszembe se jut, de van, hogy futás vagy sétálás közben érzem, de néha fekvés közben is elkezd fájni. Olyan másfél éve jelentkezett már ez a probléma ugyan így, de akkor önkielégítés után (most viszont egyik pillanatról a másikra mindenféle előzmény nélkül), ezért azt gondoltam, elszakadt az ondóvezetékem vagy hasonló (ezért nem is szóltam senkinek, csak vártam, hogy elmúljon) de az 1 hét után elmúlt. Azóta 1szer - 2szer fordult csak elő a fájdalom és csak rövid intervallumra. Viszont ez az első azóta, hogy kiderült, hogy anyukámnak méhnyakrájka van, ezért félek attól, hogyha kivizsgálnák, kiderülne, hogy vastagbélrák vagy valamilyen súlyos daganatos betegség. Ez még önmagában nem jelentené a világ végét, de mivel már korábban is jelentkeztek ezek a tünetek, a betegség valószínűleg már előrehaladottabb stádiumban lenne, és ezért is nem merek orvoshoz menni ezzel a problémámmal.
2015. okt. 22. 03:08
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez a lehető legrosszabb hozzáállás, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Már rég el kellett volna menned dokihoz és lehet, hogy már túl lennél az egészen, e helyett viseled a fájdalmat és ráadásul félelemben élsz. A stressz nagyon komoly betegségek forrása lehet és természetesen a problémádat is orvosolni kell. Gondolj bele, ne adja Isten, de ha mégis komolyabb bajod lenne, mit oldottál meg azzal, hogy a homokba dugtad a fejed. Nagy valószínűséggel egy kisebb problémáról van szó de könnyen előfordulhat, hogy súlyossá válik ha nem kezelteted, persze az is lehet, hogy elmúlik magától de most őszintén érdemes kockáztatni? Tessék szólni a szüleidnek és menj, vagy menjetek el együtt a dokidhoz. Kívánom, hogy holnap nevess az egészen. Jó egészséget és mielőbbi gyógyulást mindkettőtöknek.
2015. okt. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a szigmabél,ahol időnként beszorulnak a gázok,valószínűleg ilyen triviális oka van a dolognak.

DE:ha régóta fennáll a probléma,el kell menni orvoshoz.

2015. okt. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Ne is menj!

Ha elmennél, a rákra jóval kevesebb, mint 50% esély ellenére a dokik megállapítanák, hogy nem vagy rákos!

Akkor aztán kereshetnél valami más okot aggódásodra, aggódással élhetnéd életed, hiszen állandóan kereshetnéd az okot, hogy miért aggódj.

Abba viszont bele lehet őrülni, ha valaki azon aggódik, hogy min aggódjon.

2015. okt. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván szorongsz anyád állapota miatt és ezért a nálad előforduló mindenféle testi tünetet is rossz előjelnek tekintesz. Az emberi bélrendszer és a hozzá kapcsolt nyirokmirigyek érzékenyen reagálnak a bekerült anyagokra, sokszor nemcsak a keletkező gázok, hanem a belső nyálkahártyát megtámadó vírusok is okozhatnak (elsősorban a nyirokmirigyekben) átmeneti kisebb gyulladásos tünetet, amit sokszor vakbélgyulladásként diagnosztizálnak, holott ártalmatlan "izgalom" csupán. Ne aggódj.
2015. okt. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!