Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér, végbélrák? Milyen...

Aranyér, végbélrák? Milyen orvoshoz forduljak? Milyen vizsgálatok lesznek? (részletesen)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 4 hónapja aranyerem volt. Vettem rá krémeket, kúpokat, és ami kezdetben volt (1 db dudor) az elmúlt.

De nem vagyok biztos benne hogy teljesen meggyógyultam. Székelés után (még kb 20 másodpercig)olyan a végbélnyílásom, hogy nem sima a felszíne, hanem lapos dudorokból áll maga a "végbélgyűrű", majd később el befordul.

Próbáltam benyúlni, hogy érzek-e belső aranyeret, ekkor ijedtem meg, mert (kb 3-4 cm-re) egy kemény, mintha csontos valamibe ütköztem volna, ami elég nagy volt.


Ha jól tudom proctológiára kell ezzel menni. Vajon elküldenek, hogyha beutaló nélkül megyek? (a háziorvosomhoz semmiképpen nem akarok ezzel menni)


Iszanyatosan félek attól hogy milyen vizsgálatok fognak történni. Le tudnátok írni?

Ha tudom, mi fog történni, bátrabban indulok el.


2011. dec. 14. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarsz menni a háziorvoshoz? Szakrendelésre többnyire kell a beutaló, de ha az nem is, akkor időpont mindenképp. Azt nem tudom, hogy milyen orvos tudna rajtad segíteni de azt tudom, hogy ha a végbeleddel/vastagbelleddel van gond, akkor tükrözéssel tudják megnézni, hogy tényleg van-e gond.

Ne félj, gondolj arra, hogy az egészséged fontosabb, mint az aggályaid.

21/N

2011. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!