Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógyszerfüggőség! Megoldás?

Gyógyszerfüggőség! Megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukámmal, bátyámmal és nagymamámmal élek együtt több mint 10 éve. 5 évvel ezelőtt meghalt nagypapám, ő is velünk élt. Az ő idejében nagymamám ivott (nem is keveset) majd miután nagyapa meghalt, áttért a gyógyszerre.

10 mg-os Rudoltelt, 2 mg-os Rivotrilt szed, ráadásnak mindig vesz a régiségpiacon magának 0,5 mg-is Rivotrilt. Ezeket egyszerre veszi be, majd utána úgy néz ki mint aki be van szívva. Nem tudja hogy miről beszél, csak mondja és mondja, közbe próbálja palástolni a gyógyszer hatását, de mi ezt anyával már könnyen észrevesszük. Kérdezzük tőle, hogy vett e be valamit, mindig tagadja, hogy nem, de ha már a szomszéd is észreveszi hogy valami nem 100-as, akkor ott már baj van. A háziorvosa tudja, volt is már kórházba ezzel, de visszaszokott rá, a Rudotelt egy ismerőse adja neki, mert "ő milyen beteg, és nincs gyógyszere"..

Most ahogy kinéz, várom, hogy mikor köt belém, mikor kezd el velem kiabálni, vagy anyával. A bátyám az egyedüli, akit békénhagy.

Nem tudjuk már, hogy mit csináljunk vele, de ennek véget kellene vetni. Nagyon nehéz így élni mellette, nagyon nagy lelki teher, főleg amikor tényleg magán kívüli állapotban van. Lassacskán már kezdek tőle félni, mikor borul el teljesen az agya.

A barátnőinek mindig mondja, hogy a "gyerekek" mennyire idegesítik őt, hogy miattunk beteg.. De nem értem hogy hogyan, mert én általában 4 körül érek haza a suliból, a bátyám is, anya meg dolgozik, teljes nyugodtság van neki itthon.

Ha pedig valaki feljönne hozzánk, neki külön kérvényt kell benyújtani, hogy megengedi e, egyik pillanatban még minden rendben van, a másik pillanatban meg már ordítozik hogy mit képzelünk magunkról, ez az ő háza, stb.. Bizonyára ez is a gyógyszer hatása.


A kérdésem az lenne, hogy kihez tudnánk fordulni ez ügyben, milyen orvos lenne a megoldás, ha már a kórházi kezelés után ugyanitt kötöttünk ki.

Ajánlanátok nekem tippeket, ötleteket, mit tudnánk vele csinálni? Próbáltunk már sok dolgot, de a legjobb megoldás az lenne, ha külön költöznénk, csak anyának erre nincs anyagi kerete. De bármilyen ötletet szívesen fogadok. A normális válaszokat előre köszönöm.


2015. okt. 23. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott eszetekbe, hogy Ő alapjáraton ilyen?

Esetleg a gyerekek nem úgy idegesítik, ahogy azt ti gondoljátok? Vagy ahogy azt előadja? Nem véletlenül tömi magát dilibogyókkal!

A bátyámnak is azt mondtam, hogy ültesse le apánkat egy hordó elé, slaggal a szájában. Legalább boldogan hal meg, és ők is hamar szabadulnak tőle. De nem ezt tették, hanem elvonták az alkoholt. Még 6 évig szenvedtek vele, míg apám kéz és láb nélkül végre elpusztult.

Ezt csak azért mesélem el, mert a megvonás a családra nézve legtőbbször hátrányt jelent. Minthogy megadnák neki amire vágyik.

2015. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez.

Borzasztóan sajnállak. Az én életem is ilyen volt anno

2015. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!