Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az, hogy miután...

Miért van az, hogy miután felkerültem nagyvárosba állandóan ég a szemem, az orrnyálkahártyám felduzzadt és a fejem is elviselhetetlenül fáj?

Figyelt kérdés

Két évtizeden át falun éltem, falun jártam általános iskolába, falun jártam középiskolába, a legnagyobb város is amit életemben rendszeresen láttam az is maximum tízezer fős kisváros.


Felkerültem egy több, mint százezer fős lakónépességű nagyvárosba és állandóan rosszul vagyok. Valami nagyon irritálja a szememet, mintha ki akarnának égni a szemem-golyóim. Úgy érzem az orrnyálkahártyám is felduzzadt, olyannyira, hogy megerőltetőbb lett számomra az érthető beszéd. A fejem is állandóan sajog, főleg amikor az automobilokkal elszáguldoznak mellettem, mint az őrültek.


De ez a legkisebb problémám. Amíg csak falun éltem soha nem vérzett az orrom. Most, hogy felkerültem nagyvárosba volt olyan hetem, hogy hétszer vérzett az orrom. Meg is ijedtem, hogy mi bajom lehet, mert soha ilyen nem történt velem.


Eleinte állandó szédülési rohamaim is voltak, alig tudtam megállni a lábamon. Ez szerencsére idővel elmúlott, nem tudom miért.



Érdekelne, hogy hogyan tudnám kezelni a kialakult tüneteket. Egyáltalán miféle kór ez?



2015. okt. 24. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pont az a baj, hogy világéletedben falun éltél és nem vagy hozzászokva a városi környezethez. Amit nem is csodálok. már nagyon én se bírom a zajt, a szmogot, a tömegnyomort stb pedig nem is a belvárosban élek(amúgy budapesti vagyok). én messzi vidékre járok suliba és sokkal jobban érzem ott magam.
2015. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet objektív ok is egyes allergiás tünetek miatt a légszenyezettség következtében, de feltehetően valami pánikbetegség előszobája is lehet, amit a vidéki élettel szemben az abnormális mennyiségű külső környezeti inger okoz, túlterhelve az idegrendszert.
2015. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor nyaralásból hazatérünk és beérünk Pestre, megcsap a jellegzetes szmog, bűz, nehéz levegő, ettől is lehetnek orrdugulásos, vagy szemégéses tüneteid, az is lehet kiszárítja a por a szemed, erre jó a műkönny, próbáld ki.

A fejfájásod és a gyakori orrvozésed viszont feltétlen kivizsgálást igényel, menj el a háziorvoshoz, fontos lenne egy vérvétel, hogy nincs-e valamilyen szervi bajod.

Ha ott minden rendben, akkor gégészt keress fel az orrdugulás és orrvérzés miatt.

2015. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"automobilokkal"

akkora kamu kérdés már ez

2015. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!