Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amikor pánikrohamaim vannak,...

Amikor pánikrohamaim vannak, akkor a nyakam elülső része nagyon be van feszülve és egy picit meg is duzzad?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ott van a pajzsmirigy, vérvételen voltam, azt mondták hogy a nincs pajzsmirigy problémám. Mi köze van a pánikrohamhoz annak, hogy ott nagyon befeszül, szinte fáj, fojtogat?
2015. okt. 27. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor fél az ember, akkor feszült (szó szerint is), a test izmai megfeszülnek.Te valamiért ott érzed meg jobban.Én is voltam pánikbeteg, nekem hátul feszült a a nyakam.Sokszor alig bírtam tartani.Nincs baja a nyakadnak.Próbálj meg tudatosan lazítani.Ha szoktál relaxálni, akkor tudod hogy kell.Vagy masszírozd kicsit körbe a nyakad.Ellazít és eltereli a figyelmet.
2015. okt. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, valószínűleg ez lehet a magyarázat erre, hogy befeszülnek az izmok. Neked mennyi idő alatt múlt el a pánikbetegséged? Hamar elhitted amit az orvosok mondtak, hogy nincs szervi elváltozás? Az igazság az, hogy nagyon önkímélő lettem, nem igazán merek intenzív testmozgást csinálni, meg megmozdulni is csak lassan és biztosan merek csak, nehogy valami gond legyen belül. Melóba sem merek visszamenni, mert ott dolgozni kell keményen, ha pedig egy picit mozgok máris befeszül mindenem és nem kapok levegőt.
2015. okt. 27. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Voltam komplett kivizsgáláson, ami bizonyította, hogy nincs semmi bajom, egy idő után kénytelen voltam ezt elhinni, de a panaszaim ettől még nem szűntek meg.Dilibogyókat nem szedtem, mert azt tudtam hogy csak nagyobb kárt csinál.Én sem mertem kimozdulni, sokáig még kisérővel sem mentem sehová.

Aztán egy nap beláttam, hogy csak én változtathatok ezen.Ha újra szabad életet akarok élni, akkor csinálni kell a dolgaim, mintha nem lennék "beteg".És megpróbáltam.Nem volt könnyű, kb 2 évembe telt, hogy fokozatosan visszaszerezzem az önállóságomat és leküzdjem ezeket a fóbiákat, szorongásokat.Segítség nélkül, magam erejéből, de sikerült.Most már nem fog ki rajtam a mocsok pánik!

Minél több időt töltesz bezárkózva, annál jobba legyengülsz minden tekintetben.De ne ijedj meg, nem halálos, bármikor kijöhetsz belőle, amint elhatározod, hogy igenis akarod!

2015. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem melózol, addig is kell mozognod! Muszáj minden nap, ha máshogy nem megy, akkor fokozatosan.Találj valami mozgásformát, ami kedvedre való, lehet akár tánc bent egyedül a szobában, vagy akár ugrókötél, stb.Vagy akár a házimunka is.Mivel nem jársz ki,nem dolgozol, nincs meg a

napi minimális mozgásadagod sem, az izmaid legyengülnek

és ez csak fokozza a problémád.Ne félj mozogni nem lesz tőle bajod.Attól lesz bajod, ha nem mozogsz!

2015. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sétálni próbálkozom de annyira hamar kifulladok, lihegek hogy le kell feküdnöm egész nap utána. A dokik azt mondják nincs bajom...dehát amiket tapasztalok nehézzé teszik ezt elhinni
2015. okt. 27. 12:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig 2 hete még a fizikai munkát simán végeztem.
2015. okt. 27. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Mióta vagy pánikbeteg?2 hete kezdődtek a tünetek?
2015. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaja 2 hete.
2015. okt. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!