Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyjából fél éve fáj a...

Nagyjából fél éve fáj a sarkam a jobb lábamon. Felkelés után a legrosszabb, mert alig bírok elindulni. Milyen szakrendelésen tudnám megnézetni egy orvossal?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el háziorvoshoz (úgyis kell beutaló), aztán majd elnavigál :)
2015. okt. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ortopéd orvos.
2015. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezt a beutaló dolgot teljesen elfelejtettem. Akkor így elég sokára adnak majd időpontot és már eléggé fáj napközben is a sarkam.. :(
2015. okt. 28. 16:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi második válaszoló neked is. Megnéztem, beutaló kell az ortopédiára, ráadásul 1 héten csak 2-szer van rendelés, abból is az egyik délelőtt, amikor nekem nem igazán jó... :(
2015. okt. 28. 16:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg még olyan lehetőség van, hogy elmész háziorvoshoz, megkérdezed hova menjél tovább és elmész magánrendelésre.

Igaz, hogy fizetni kell, de inkább ez, minthogy rosszabb legyen.

Magánrendelések meg délután/este szoktak lenni.

2015. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézz utána a sarkantyú problémának, nekem elégge arra utal, hogy felkelés után a legrosszabb
2015. okt. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a háziorvoshoz bejutni is egy fél nap nagyjából, de úgy néz ki kénytelen leszek felkeresni. Na meg szétnézek, hogy a környéken van-e ortopéd magánrendelés, mert valószínű ahogy írták itt is meg én is utánanéztem most a neten, hozzá kell majd mennem.
2015. okt. 28. 16:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a sarkantyúnak. A leírtak alapján nagyon gyanús, hogy ez van nekem is. A kifejezést már hallottam régebben is, de én akkor teljesen másra gondoltam vele kapcsolatban. Most viszont olvastam, hogy a túlsúly (nekem mondjuk 10 kg plusz van nagyjából) és a nem megfelelő cipő viselete (nagyon sokszor hordok lapos és rossz talpkialakítású cipőt, papucsot, főleg nyáron. Emlékeim szerint legelőször egy ilyen rossz "papírtalpú" cipő után kezdett el fájni a sarkam. Irják még hogy az állómunka miatt is lehet, de én ülök, szóval az kizárva, de a másik 2 ok az sajnos fent áll nálam is. Esetleg nem tud valaki gyógymódot rá orvos nélkül?
2015. okt. 28. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Elöször is keress megfelelö cipöt, ami a sarokrészen (a talpon) puha.


Másodszor próbálj a túlsúlytól megszabadulni, vagy legalább is csökkenteni. (Az ülömunkánál is lehet gond, ha pl rendszeresen a sarkad a levegöben van és csak a lábujjad van a talajon)


Harmadszor megpróbálhatod megfelelö gyakorlatokkal csökkentni a gyulladást.


Ami nem jó, az a lúdtalpbetét, attól ugyanis nem lesz sokkal jobb,de a probléma oka csak fokozódik.

2015. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat! Ilyenkor ősszel és télen, mikor zárt cipőket hordok akkor azért jobban figyelek a talprész kialakítására. A súlycsökkentésem is folyamatban van. A székről azért leér a lábam teljesen. :). Nem tudom milyen megfelelő gyakorlatokra gondolsz, de szoktam otthon ki-be homorítani a lábam pl. Annyit kérdeznék még, hogy szerinted ha infralámpával melegíteném az használna neki? Vagy csak jobban begyulladna?
2015. okt. 28. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!