Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikrohamos hét után nagyon...

Pánikrohamos hét után nagyon fáradékony vagyok, miért lehet?

Figyelt kérdés
Egy hétig voltak intenzív pánikrohamaim, aztán az orvos propranolol béta blokkolót írt fel. Azt tudom, hogy az is okozhat fáradtságérzést mivel a pulzust lelassítja, de úgy emlékszem, hogy már azelőtt, s pánikrohamok alatt is nagyon hamar elfáradtam, akár kis séta után is kapkodtam a levegő után. Azt mondják fizikailag egészséges vagyok, bár nagyon nem úgy érzem. Tapasztalt valaki még ilyet, hogy a pánikrohamok a fizikai állóképességét teljesen lerontották?
2015. okt. 30. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
A fizikailag egészséges egyáltalán nem egyenlő azzal, hogy fitt vagy rs van állóképességed, a pánikroham pedig egy rettenetes stressz a szervezetnek is, ami rengeteg energiát kivrsz+ ha sok pánikrohamod van, azt is kétlem, hogy rendesen ki tudnád aludni magadat.
2015. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. A béta blokkolótól is fáradt leszel, de az pánikra egyébként is totál felesleges, off-labelként írják csak fel, hogy ne legyenek 160as pulzusaid, az okot nem szünteti meg.
2015. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, utánaolvastam és láttam, hogy a béta blokkoló is okozhat fáradékonyságot, mivel a pulzust alacsonyan tartja. Ez nem megterhelő a szívnek? Mármint nem emelkedik meg a vérnyomás emiatt?


Ezek szerint ha nem szedek béta blokkolót akkor a pánikrohamok miatt leszek fáradt mindig, ha viszont szedek akkor a béta blokkoló miatt. Hát eléggé csiki csuki állapotnak tűnik.


Mivel Angliában élek, ezért kaptam béta blokkolót, mert itt ki vannak tiltva a benzodiazepinek (pld Frontin)


Szóltam a háziorvosomnak, hogy szeretnék időpontot kapni egy pszichológusnál és azt mondta intézkedik, kb. 1 hét múlva visszaírnak.

2015. okt. 30. 12:20
 4/10 A kérdező kommentje:

Első:


Nem, valóban nem minőségi az alvásom sem. Fel kellett íratnom altatót, másképp nem ment. Éjszaka és rám jöttem a rohamok. A fenébe ezzel a betegséggel..

2015. okt. 30. 12:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, éjszaka is rám jöttek a rohamok
2015. okt. 30. 12:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok én pánikbeteg vagyok, deperszonalizáciòs zavarral párosítva.

Én nem vagyok hajlandó semmilyen gyógyszert beszedni ami a szívemre befolyással van, nálam ebből is adódnak a pánikrohamok általában a szívemmel parázok.

Szorongásos betegségek esetén tapasztalatom szerint a leghasznosabb dolgok:

1. Rendszeres testmozgás

2. Odafigyelni a táplálkozásra

3. Omega 3

4. Multi vitamin

5. + magnézium

6. + D-vitamin (valami nem baba adag, legalább 2500 nemzetközi egység)

2015. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor a pszihológus gyógyszereit szedtem, olyan voltam mint egy élőhalott, semmi ambíció, semmi cél, csak reggel felkeltem, elmentem dolgizni, este meg hazamentem és lefeküdtem.
2015. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A béta blokkolótól nem leszel állandóan fáradt, csak az első időszakban. Amint megszokod, nem fogja már 50 körül tartani a pulzusodat sem, beáll egy normális 70-75 köré. Maximum az ijesztő, hogy olyan esetben sem megy 80-90 fölé, ahol máskor már a 130-at verné.
2015. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg megszoktam, hogy általában magasabb pulzusszámmal működöm és azért tűnik ijesztőnek, hogy a szívem lassabban ver. Csak olyankor amikor sétálok pld szúr is és feszít is. Az orvosok pedig azt mondjákk, hogy tökéletesen egészséges szívem van. Nem értem, össze vagyok zavarodva. A tünetek, meg amiket mondanak nagyon ellentmondanak egymásnak.
2015. okt. 30. 18:57
 10/10 A kérdező kommentje:
1-es, Igen, elkezdtem én is szedni a multivitamint most. Viszont a magnéziumra azt mondta a háziorvosom a vérkép alapján, hogy hagyjam abban, ne szedjek többet. Ugyanis a túl magas magnéziumszint is okozhat gyors szívverést. És én már sok sok hónapja naponta szedtem a magnéziumot arra gondolva, hogy mennyire jót tesz az majd nekem. Persze jó, kell is, csak mértékkel, 1 hónapos magnézium kúra elég fél évben. Omegát be fogom szerezni, bár előtte kikérem a háziorvosom véleményét. D vitamint sajnos természetes úton lehetetlen bevinnem, mivel Angliában élek, amennyit a multivitaminban megkapom egyelőre arra kell hagyatkoznom.
2015. okt. 30. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!