Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn-betegeknek mennyire...

Crohn-betegeknek mennyire erősíti az alkohol a tüneteit?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szoktam alkoholt fogyasztani, amióta kiderült a betegségem, főleg nem. Imurant és Pentasat szedek, most éppen egy fellángolásos időszakban vagyok. Hétvégén olyan rendezvényre megyek, ahol úgymond muszáj alkoholt fogyasztani. A fellángolásra mennyire lesz kihatással? És a gyógyszerekre? Bor, sör és pálinka lesz, és krampampuli, amiből muszáj lesz inni.

2015. nov. 3. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy muszáj, legyél már észnél!

Én ugyan nem ittam, amióta diagnosztizáltak, de régebben igen. Másnap folyton epét hánytam és ment a hasam, napokig gyenge voltam. Nem ajánlom, főleg, hogy még fellángolásban is vagy.

2015. nov. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha havonta -2 alkalommal iszol csak alkoholt, az még nem gáz. de ha netán mindennapos lesz az alkoholfogyasztás, hát akkor eléggé sűrűbben elő fog jönni a crohn betegséged. ez elkvileg 5 évre is el tud csitulni egészséges életmód esetén, de vissza visszatér az életben többször.
2015. nov. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha fellángolásos időszakban vagy akkor kő kemény butaság alkoholt inni. Max pár sör belefér, de 5%-osnál töményebbet semmiképp! Én is ittam régebben amikor szarul voltam és még rosszabbul voltam tőle, szóval a tapasztalat beszél. Én már jó ideje tünetmentes vagyok biológiai terápiának köszönhetően, így néha szoktam inni, de ilyenkor ügyelek arra, hogy max 12%-osat igyak, tehát a töményet kerülni kell.
2015. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!