Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvosok miért ajánlják az...

Az orvosok miért ajánlják az alkoholt a betegeknek azzal, hogy "egészséges"?

Figyelt kérdés
Miért nem sportra buzdítják inkább a pácienseiket és egészséges életmódra?

2014. jan. 19. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az alkohol kis mennyiségben gyógyszer nagy mértékben, neem, nem orvosság, hanem méreg! :-)
2014. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Az orvosoknak mióta érdekük az emberek egészségének védelme? :O


Én erről nem is tudtam!

2014. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Amit egészséges életmódnak hirdetnek, az csak a hirdetőnek hoz hasznot. A sport is csak addig egészséges, amíg az illető tud sportolni. Ha abbahagyja a sportolást, akkor ízületi gondjai lesznek. Étkezés után egy pohár bor pedig egészséges.
2014. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljesen másra jó. Pl. az alkohol segíti az emésztést, tágítja az ereket, stb. (Kis mennyiségben természetesen.)
2014. jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszolótól bocsánatot kérek, teljesen véletlenül nyomtam a lepontozás gombra!


1 pohár vörösbor étkezés után tényleg egészséges. Sok vasat tartalmaz. Nyilván nem szabad ezt sem túlzásba vinni, mint ahogy semmi mást sem, mert akkor megárt!

2014. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A sportot és egészséges életmódot pedig mindenki csak ajánlani szokta. Habár megoszlanak a vélemények arról, hogy mi az egészséges.
2014. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enting válasza:
A vörösbor antocián- tartalma jót tesz az érrendszernek. A sörben sok a B-vitamin, és már nem emlékszem, hogy miért, de nagyon jót tesz a csontozatnak. Persze napi 1 egységnyi fogyasztásnál, ami 1 dl bor vagy 2 dl sör nagyjából. Ezen kívül az alkoholnak vízhajtó, vérhígító és értágító hatása van, bár szerintem azért ezeket azért ne alkohollal akarjuk elérni... ja, és vannak hatóanyagok, amiknek az alkohol segíti a felszívódását, pl a ganoderma gombában ilyen van.
2014. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!