Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az orvos nem veszi komolyan...

Ha az orvos nem veszi komolyan a tüneteimet azt mondva, hogy túl fiatal vagyok, mit tegyek? Beperelhetem?

Figyelt kérdés
Gondolom ez orvostanilag nagyon gyenge érv, valakinek a korára hivatkozni. Szerintem jogtalan is az eljárás, simán perelhető az orvos nem?
2015. nov. 10. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ráadásul volt már ilyenre példa, hogy "maga túl fiatal a rákhoz" és majdnem meghalt a beteg.
2015. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Jobban jársz, ha nem a pereskedésen agyalsz, hanem elmész egy másik szakemberhez véleményt kérni. Ha nem bízol meg egy orvos véleményében, megvan a lehetőséged máshoz menni. Ha ott diagnosztizálnak valami betegséget, akkor még mindig vissza tudsz hozzá menni panaszt tenni.
2015. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Mi magyarok nagyon szeretünk perrel jönni praktikus válaszok helyett. Mire mégy a sírban megnyert perrel?


Vannak betegek, a , és vannak akik az agyára mennek az orvosnak a képzelgéseikkel. Persze ez is egy betegség. Ők állandó vendégek, s járnak rendelőről rendelőre. Mindenkit fel akarnak jelenteni, mindenki hülye, csak ők nem.

Vannak betegségek, amelyek nagyon nehezen felismerhetőek. Az orvos minden tudása, odafigyelése, minden modern eszköz bevetése mellett sem ismerheti fel a bajt. Gyakran csak a szerencs segít.

A tudás vagy lelkiismeretesség hiányából adódó félrekezelés létezik, de sokkal ritkább, mint amennyit az emberek gondolnak.

2015. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De, teljesen igazad van, viszont első körben válts orvost és vizsgáltasd ki magad.
2015. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
A napokban írt ki több kérdést egy pánikbeteg, akit nem szolgáltak ki rögtön agyi MR vizsgálattal, illetve egész testes CT-vel. Ő is teljesen fel volt háborodva, hogy nem veszik komolyan a (szerinte) ordító tüneteit.
2015. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én azt megértem, hogy vannak betegek akik egy életen át járnak az orvoshoz mindenféle képzelt tünettel, ha megjelenik egy kis pattanás a kezükön, akkor már mennek és vizsgáltatják ki, vagy akár megnézetik az összes anyajegyüket is.


Más kérdés, ha van egy tünetegyüttes ami már 1 éve fennáll és nem egyből futottam az orvoshoz vele hanem 1 évig elviseltem, hogy hátha kimarad, és csak rosszabb lett, de ahelyett hogy meggyógyítottak volna, elküldtek a semmivel, hogy tulajdonképpen túl fiatal vagyok ehhez meg ahhoz. Az a baj, hogy túl sok a tünet, túl sok minden állhat mögöttük, a legsúlyosabb betegségeket kizárták (remélem tutira) és azzal el is volt intézve a részükről, illetve egyik tünetemet megszüntették. A fájdalmak pedig megmaradtak.


Valóban más orvos véleményének kikérése lenne a legésszerűbb, csak ha átmegyek más orvoshoz akkor az adataimat megkapják és látják, hogy szorongó-stresszes betegnek állított be az előző orvosom.


A magánklinika lenne talán a legjobb, ott előítéletektől mentesen kivizsgálnának.

2015. nov. 10. 22:22
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös.


Honnan tudod, hogy pánikbeteg volt?

2015. nov. 10. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!