Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valóban lehet mélyvénás...

Ez valóban lehet mélyvénás trombózis vagy kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés
Előző héten sokat tornáztattam a lában és egyszer éreztem hogy az egyiknek nem esett jól ez a torna mert kicsit tovább feszítettem belenyilalt egy kis fájdalom. Utána meg még másnap is fájdogált a lábam. Próbáltam megnyugodni hogy biztos csak meghúzódott a torna közben. De már lassan egy hét is eltelt és még mindig elő jönnek fájdogálások nem állandóan fáj csak néha fájdogál. Már nagyon félek ettől mert olvastam az interneten a mélyvénás trombózisról aminek a jele szintén ilyen meghúzás vagy izomláz szerű fájás. Ellenőrizni kezdtem: szemre nem látom megdagadtnak de meg is mértem centivel kb 40-50 mm eltérés van de nem tudom ez mennyire számít lábdagadásnak. Nem szineződött el a bőr és nem is meleg tapintású. Ha hátraveszítem sem fáj a vádlim. Nem tudom mit lehet még ilyenkor vizsgálni ezek mivel nem voltak kezdtem megnyugodni. De már most hogy 1 hét eltelt és még mindig néha rájön a fájás már nem tudok nyugodt lenni. Nagyon félek. Lehet mégis mélyvénás trombózis? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy borzalmasan pánikolós vagyok és hajlamos vagyok beképzelni magamnak dolgokat néha ezért már nem tudom tényleg veszélyben vagyok e vagy csak kezdek begolyózni. Valaki aki tapasztalt ez ügyben kérem segítsen.
2015. nov. 16. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Mélyvénás trombózis idősebb korban szokott jelentkezni, fokozott a kockázat fogamzásgátlót szedő fiatal nőknél, vagy erős dohányosoknál.
2015. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom és nem szedek fogamzásgátlót van rajtam pár kiló felesleg de nem ilyen durván túlsúly csak max 5-8 kiló és minden nap mozgok és tornáztatom főleg a lábam. Alig múltam 20 éves. De mégis akkor mi lehet ez?
2015. nov. 16. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!