Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan deríthető ki, hogy a...

Hogyan deríthető ki, hogy a tachycardia hátterében szervi illetve mentális problémák állnak?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen epizódjaim, amikor elkezd egész gyorsan verni a szívem, olykor 120-130-al is nyugalmi állapotban, és olyankor megvallom, egész ideges vagyok. Amit viszont nem tudok eldönteni az az, hogy előbb van-e az idegesség és az okozza a szapora szívverést, vagy előbb észlelem a szapora szívverést és aztán amiatt válok idegessé. Csináltak egy pár EKG-t és nem állapítotottak meg semmit problémát, azt mondták, hogy az erőteljes szorongásom, meg a pánikrohamok okozzák.


A pánikrohamaim 6 hete voltak, de azon esetekben sem emlékszem már, hogy a szapora szívverés okozta a pánikor vagy a pánik a gyors szívverést.


Gyakran úgy érzem, hogy elkezd verni a szívem szaporán, mindenféle különösebb ok nélkül, olyankor persze megijedek és idegessé, feszültté válok. Dehát ki ne válna azzá, ha érzi, hogy ugrik ki a szíve.


Ezt meg lehet biztosan állapítani, hogy a szervi ok miatt indul be a szapora szívverés vagy sem? Volt csinálva még egy vérteszt, az is normális volt. Csak azért, mert már 6 hete kiiktattam minden komolyabb stresszforrást az életemből, a pihenésre, lazításra öszzpontosítok, de valamiért naponta minimum egyszer előfordul ilyen esemény, ami elég fárasztó és aggasztó. Segítségeteket előre is köszönöm!


2015. nov. 22. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kardiológus
2015. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha egyik vizsgalatod sem mutatott ki elterest szerintem csak szimplan panikbetegseg. tudom nehez elhinni en is masfel honapig napi rendszeresseggel jartam orvosokhoz ugyeletre is aztan rajottem miutan minden leletem negativ lett hogy panikbeteg vagyok. azota jarok pszichologushoz es sokkal jobban erzem magam.
2015. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2: Örülök, hogy neked "csak" pánikbetegséget diagnosztizáltak, és hogy már kezdesz jobban lenni. Valóban nehéz elhinni, hogy csak pánikbetegség, pedig próbálom magam győzködni logikusan, hogy nincs semmi bajom, mert az orvosi vizsgálatok eredményei normálisak lettek. De gyakran a tünetek erősebbek, mintsem lehetséges legyen irányítani őket.


Ami a leginkább aggaszt, hogy kiugrik a pulzusom meg a vérnyomásom időnként, aztán meg visszaáll normálisra, aztán újra kiugrik, és így tovább. Nehéz eldönteni, hogy az idegesség okozza, vagy attól leszek ideges. És ráadásul még testmozgás közben is. A szobabiciklimen a pulzusomat is tudom követni. A sportnak állítólag jótékony hatása van a pánikbetegségre...de csak azt látom a kijelzőn hogy 110...pár másodperc múlva felugrik 140-re... aztán vissza 110. Ajh..nagyon zavaró és ijesztő

2015. nov. 23. 18:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy téged mennyire vizsgáltak ki alaposan? Másfél hónap alatt azért rengeteg tesztet meg lehet csinálni. Engem az aggaszt, hogy EKG-n kívül és vérteszten kívül semmi mást nem csináltak. Mi van ha pld egyik ütőér kezd elzáródni? Még akkor is ha fiatal vagyok, bármi előfordulhat, volt példa már fiatal emberek megbetegedésére is rengeteg.
2015. nov. 23. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!