Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok, de miért...

Cukorbeteg vagyok, de miért egyre jobb?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok cukros. Így indultam inzulin adagokban apidra(öszesen 1 nap):30-->38-->25-->12-->8

lantus: 30-->40-->20

Mi lehet a javulás oka? 210g helyett 190 g szénhidrátot fogyasztok. Arról nem álmodom hogy meggyógyulok, mert ugye nem lehetséges.. Az az elméletem hogy valamiért inzulintúltermelésem van, csak nem tudom ennek van-e következménye. Pl. később még több inzulin kell majd.


2015. nov. 26. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

6 év után már tuti nincs inzulintermelésed.

Nekem pl. sporttól felére csökkent az inzulin szükségletem.

2015. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal meg lehet gyógyulni, de elhagyni az inzulint főleg, egyszerűen kicsi inzulinterheléssel kell táplálkozni. Jó, ez lehet, hogy nem mindenkinek egyszerű, de ha beteg lennék, még inkább megpróbálnám, mint most.

Nem szoktam belebeszélni egészségügyi dolgokba, de a cukorbetegség viszonylag "egyszerű", a test nem kezeli jól a nagy inzulinválaszt. Logikusnak tűnik elhagyni a nagy inzulinválaszú ételeket s nem rengeteget enni a jelentős inzulinválaszú egyebekből, ezt némely orvos is mondja, jó tapasztalatok is vannak e téren...


Miért lenne inzulintúltermelésed, ha még így is szedned kell inzulint? Ezt nem értem.


Az egy dolog, hogy nem sokat változott a szénhidrátbeviteled, de ha lassabb felszívódásúakat eszel, olyan más dolgokkal, amik csökkentik az inzulinválaszt, az is sokat jelenthet :) Nem tudom, a fehérjefogyasztásod változott-e, ugye a fehérjének is van inzulinválasza, némelyiknek elég magas.

2015. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a mozgás is sokat jelent, erre nem gondoltam, de az elsőnek igaza van.
2015. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2:

Azt elfelejted, hogy a cukorbetegek nemcsak a magas vércukrot kezelik. Hanem az alacsonyt nem tudják.

Ha nincs inzulinreakció, leesik a vércukor, és nekünk nem megy magától vissza.

2015. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Igaz, ennek még utána kell néznem, hogy akkor miért jó nekik kevés szénhidráttal. Vannak jó tapasztalatok, de a tudományos háttért még tanulmányoznom kell :(
2015. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1. Diétát egyáltalán nem tartom be. Zabálok cukrot, csokit. Orvosommal beszélgettünk erről.Reggelizni nem szoktam, ebédelni szoktam, de nem adok be inzulint(sulimenza), s emellett megiszok egy egész üveg xixot. 3:30-ra mikor hazaérek nincs 6 felett így sem a cukrom.(5,7% hemoglobin A1C értékem van)

Azon gondolkodom nem lehetne-e csak lantus ez esetben.

2015. nov. 26. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!