Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás (kopaszodás),...

Hajhullás (kopaszodás), fáradtság, ingerlékenység-vajon mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kb. 1 hónapja nagyon hullik a hajam. Jelenleg ott tartok, hogy sokkal kevesebb a hajam (azelőtt dús volt, sok), most viszont elöl még jobban látszik, kevesebb van és vékonyabb, ritkább is. Ezen felül iszonyatosan fáradt vagyok, akármennyit alszom, munka után sokszor csak feküdni bírok, nagyon ingerlékeny is vagyok mostanában (nem annyira, mint azelőtt voltam).

Kb. 2 hónapja állapítottak meg nálam magas prolaktin szintet (akkor még nem hullott a hajam), viszont a gyógyszert, amit rá felírtak, nem bírtam, így abbahagytam magamtól.

Lehetséges, hogy ez mind a prolaktintól van?

Ha nem attól, akkor mitől lehet?Furcsa számomra, azért mert amikor kiderült a hajammal még minden oké volt.

Valaki nyugtasson meg, hogy ha kiderül, mi a bajom, szedek gyógyszert, akkor visszanő a hajam...



2015. dec. 4. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fiú vagy akkor nem feltétlen függ össze a kopaszodás ezzel a betegséggel. Lehet természetesen kopaszodsz.
2015. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és 24 éves...
2015. dec. 4. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Prolaktin lehet magas pajzsmirigy-alulműködéstől és PCO szindrómától-inzulinrezisztenciától, ezek a problémák sokszor együtt is járhatnak. Fáradékonyság-ingerlékenység nekem pajzsmirigy alulműködés miatt volt (vashiányt is előidézhet). Menstruációd rendben van?
2015. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az sincs teljesen rendben 3-4 hónapja...megjön minden hónapban, viszont kevesebb és sokkal több a barna folyás,és azóta iszonyatosan erős menstruációs fájdalmaim is vannak. Pajzsmirigyemet meg is akarom nézetni, csak a nőgyógyászom csak a bromokriptint írta fel és ennyi legutóbb, pedig lehet jobban ki kellene vizsgálni, de nem hajlandó...
2015. dec. 6. 16:54
 5/8 anonim válasza:

Háziorvosnál voltál?

Multivitamin szedése addig is, de orvost is meg kellene keresni, mert rengeteg oka lehet.

2015. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A héten már mindenképpen meg akarom keresni, egyelőre csak a nőgyógyász adott beutalót vérvételre hormonszintet megnézni.
2015. dec. 6. 19:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaa, és köszönöm szépen a válaszokat.
2015. dec. 6. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. Szerintem vizsgáltasd ki magad hormonálisan, pajzsmirigy nekem is felborította a hormonháztartásomat (magas férfihormon, prolaktin), borzasztó pms tüneteim voltak és iszonyatosan görcsöltem. Kitolódott tőle a ciklusom és kb majdnem elvéreztem minden alkalommal (talán túlzás, de vészesen vérszegény lettem). Amióta szedem a gyógyszert, helyrejött. (A hajam nem, mert gócos a mandulám)

Akár magánlaborban is csináltathatsz hormonvizsgálatokat, ha gondolod írj privátban és segítek.

2015. dec. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!