Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent, az, hogy "frontali...

Mit jelent, az, hogy "frontalis laesio" vagy "frontalis lassulás"? (EEG vizsgálat)

Figyelt kérdés

Ma voltam neurológusnál, az EEG vizsgálat miatt, melynek eredménye mára készült el. Viszont ott a doki nem magyarázta el, hogy ez mit is jelent pontosan, csak annyit, hogy az EEG-ből ez derült ki, és elküldött koponya CT-re...

Az EEG leleten pedig ez olvasható: "Frontalis organikus laesiora utaló lassulás."



2015. dec. 8. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szövetpusztulás
2015. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a laesio valamilyen károsodást jelent(pl traumás laesio csonttörés). a frontális pedig a homloklebenyre utal. tehát ott van valami, ami miatt lassult a hullám. az organikus pedig szervi eredetű elváltozást jelent. gondolom ezért kell a CT, hogy ezt megnézzék.


nem vagyok se neurológus, meg EEG szakértő, csak a szavakból ezt vettem ki.

2015. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!