Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lennék, vagy más...

Cukorbeteg lennék, vagy más bajom van?

Figyelt kérdés

Évek óta sokat iszok. És ebből kifolyólag gyakran járok wc-re. Többen is azt mondják, hogy ez nem normális. Felmértem pontosan mennyit iszok egy nap, nyáron nagy forróságban 4 litert, most hidegebb napokban 2-3 liter között. Nyáron 2 óránként járok wc-re kb. mostanában meg 3-4 óránként. Ezen kívül nem észleltem magamon semmit, pl. a súlyom stagnál, évek óta 54-55 kg vagyok. Szerintetek normális ez, vagy menjek el kivizsgálásra?

Egyébként vizet iszok mindig.

(1 éve voltam más probléma miatt kivizsgáláson, vérvétel, vizelet, cukor, akkor jó volt minden)


17 vagyok



2015. nov. 18. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Cukorbetegseget fel ev utan felismerned az allokepesseged jelentos leromlasarol.

Szerintem csak gyorsabb az anyagcsered, ezert stagnal a sulyod is. Ez kesobb le szokott lassulni.

2015. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a normális napi vízmennyiség. Nem te iszol sokat, mások isznak keveset.
2015. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Sok ismerősöm napi fél-1 litert iszik. Szerintem is ők isznak keveset... én ki sem bírnám annyival.
2015. nov. 18. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja régen nekem is így volt, ez nem cukorbetegség.

Tessék fiziológiásan sót és káliumot fogyasztani.

A szervezeted a vizet só nélkül nem tudja eltárolni, mert a vérünk elvégre elektrolitból áll. És állandóan szaladgálhatsz hugyozni. A vérbesűrűsödéstől karikás lesz a szemed, ja és ha ez nem lenne elég a lepedékes lesz a nyelved, mert a szervezetből a só tartja távol a patogén mikroorganizmusokat.

[link]

De nem csak én vagyok ezen a véleményen hanem prof. Papp Lajos szívsebész is.Meg Tejfalussy András is.Én mondjuk tőle veszem a tiszta sót, és személyes tapasztalat hogy azóta nem járok óránként hugyozni

2015. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Segítenél, hol tudnék ilyen sót venni? A kórházban azt mondták a Vámház körúton, de én nem találtam.
2015. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!