Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beszedjem még a maradékot?

Beszedjem még a maradékot?

Figyelt kérdés
Másfél hete voltam dokinál, aki írt fel antibiotikumot, köhögéscsillapítót, mert arcüreggyulladásom volt, nagyon köhögtem. A csillpító el is fogyott az egész, viszont az antibiotikumból maradt 4 darab, vagyis két napi adag. (Úgy alakult, hogy nem volt nálam a gyógyszer, így kimaradt, de addigra mr jobban is voltam). Tehát ez volt másfél hete, elmúlt minden tünet. Tegnap óta viszont megint köhögési ingerem van. Más tünet nincs, csak ez. Bevegyem még a maradék antibiotikumot? Vagy megint menjek vissza a háziorvoshoz? (Tüdőszűrésre megyek jövő héten) Vagy elég csak valami köhögéscsillapítót bevennem? Félek, hogy nehogy visszaessek..

2015. dec. 9. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha több, mint 24 óra kimaradt, már ne vedd be.
2015. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
antibiotikumot mindig végig kell szedni, akkor is ha már tünetementes vagy, ez alapszabály. Én most már visszamennék dokihoz, és elmondanám mi történt.
2015. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyire fegyelmezetlennek nem szabad lenni. Ilyen jellegű kísérleteket nem végeznek a gyógyszergyárak. Ha az előírt mennyiséget beszeded, akkor biztosan elpusztul inden kórokozó. Ha azonban az előírt idő előtt abbahagyod és esetleg nem pusztult el mindegyik, akkor abban az időben, amikor nem szedted, az életben maradtak, amelyek ellenállóbbak voltak, szaporodásnak indulnak és már csak jóval nagyobb adag vagy más antibiotikum lesz képes ezeket elpusztítani. Szóval erre a kérdésre senki nem tud egészen pontos választ adni, de az orvosod nyilván tudja, hogy sok a hülye, aki nincs is tudatában annak, hogy saját magával tol ki.
2015. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, sürgősen el kellett utaznunk sajnos, a gyógyszer pedig otthon maradt a nagy kapkodásban. Mivel vényköteles, így nem tudtam venni. Úgy voltam vele, hogy mivel a 80% elfogyott, így hátha nem lesz már gond.
2015. dec. 9. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!