Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarom van. Szerintetek...

Alvászavarom van. Szerintetek beszedjem rá a gyógyszert (Frontin 0,25mg)? Vagy van más megoldás?

Figyelt kérdés
Az a problémám, h folyamatosan pörög az agyam és nem tudom kikapcsolni. Éjszakánként van, h kb 20 percenként ránézek az órára és minden legkisebb zajra felriadok pl ha a barátom megfordul alvás közben mellettem. Ha alszok, akkor is éberen és nem tudom kipihenni magam, még alvás közben is szorongok. A testem már teljesen kimerült. A háziorvosnak ezt elmondtam és írt ki nekem 0,25 mg-os Frontint esténként 1X. Ettől tűrhetően alszom, így csak kb 5-6 alkalommal ébredek fel és azt is már csak a hajnali órákban többnyire. 4. napja, h szedem, de kicsit tartok attól, h már soha sem fogok tudni aludni magamtól, ha már ilyen fiatalon gyógyszerrel alszom. Esetleg tudja valaki, h erre a gyenge gyógyszerre rá lehet-e szokni? Van valami más módja is annak, h kialudjam magam? Jah, és rendszeresen sportolok, ami kellőképp lefáraszt és nem értem, h miért nem tudok aludni akkor sem, ha a fáradtságtól beleszédülök az ágyba.
2013. jún. 21. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd 1-2 hétig, akár 1 hónapig, aztán próbáld meg nélküle. A szervezetednek most nagyobb szüksége van arra, hogy ki tudd magad aludni, mert ez magától nem fog megoldódni, hacsak nem valami oka van az agypörgésnek pl. feszített munkahely... ebben az esetben a munkát kell feladni és váltani, mert az egészség fontosabb.
2013. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ne kávézz meg koffeines taurinos dolgokat kerüld, és sportolj minden nap
2013. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló okokból aludtam én is Frontinnal egy ideig. Nem tudom, hogy fizikai vagy pszichés okokból (esetleg mindkettő), de elég rendesen ráfüggtem. Először elég volt egy, aztán már kettő, volt, hogy három. Rossz volt a közérzetem, és ennek az állandó gyógyszerezésnek tudtam be a random izomfájdalmaimat is. Szépen, lassan csökkentettem az adagot, amíg el nem tudtam hagyni, ma már csak a kiemelten stresszes időkben segítem magam elaludni, de akkor is macskagyökérrel. Attól semmi bajom nem szokott lenni. A Frontinról egyébként én nem úgy tudom, hogy gyenge gyógyszer lenne. Érdekes volt, hogy bár gyakran emlékszem az álmaimra, de Frontinnal sosem emlékeztem, hogy álmodtam volna akármit is. Aztán, amikor egy nap kimaradt, és nem vettem be alváshoz, nagyon töményen szürreális álmaim voltak. Olyan volt, mintha egyben kijött volna minden, amit nem álmodtam meg addig.


23L

2013. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!