Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérv, lumbágó, isiász,...

Gerincsérv, lumbágó, isiász, vagy mi másnak lehet az oka a lábzsibbadás? ( lentebb kifejtem, kérlek olvas végig, hogy teljes képet kapja )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megjártam már több orvost is, most várakozó állapotban vagyok, de hogy addig is foglalkozzak magammal, szeretném a Ti véleményeteket is kikérni.

Egy elég hosszú történettel írnám le, mivel kezdődött és most hol járok a „betegségemmel” kapcsolatban. (csak a tisztánlátás végett)

November elején (mondjuk 1-től) kezdődött az első érdekes jel. Mégpedig olyan, hogy ha ültem néha melegség öntettem el a jobb térdem (csak). Nem tudtam mire vélni, arra gondoltam, hogy lehet azért, mert sokat biciklizem, sétálom és lehet picit többet dolgozott.

Ámde. November 12-én 2:00-kor arra ébredtem, hogy fáj a derekam. Olyannyira, hogy nem tudok tőle aludni. Így felkeltem és picit sétáltam. De sajnos nem szűnt, sőt erősödött a fájdalom. A fájdalom mértékéről elég nehezen tudok pontos választ adni, mert azt tapasztaltam, hogy ami másnak nagyon fáj, az nekem alig. (magas a fájdalom küszöböm) Körülbelül olyan, mintha megszorították volna az oldalam a csípőm felett és egyre erősebben. Szinte mindenfele kisugárzott, még az alhasam tájékára is. Gondoltam beveszek egy Algopyrint és egy No-Spa-t, de alig hogy bevettem (kb. 10-15perc) már ki is hánytam. Aztán ugyan ezt megismételtem 5:00-kor, de az eredmény ugyan ez lett.

Nem tudom, hogy fontos-e, de közben többször is WC-re kellett mennem. (hasmenés)

Majd 9:00-kor jutottam el arra a pontra, hogy most már elég lesz. Szerettem volna elmenni a háziorvosomhoz, de az csak délután rendelt, így elmentem egy másikhoz. Ott elmondtam ugyan ezeket, ahol vesegörcsre gyanakodtak. De mivel nem hatottak a gyógyszerek, így injekciót kaptam, ami szintén Algopyrint és egy No-Spa-t tartalmazott.

Ezután hazamentem, és kb. 3-4 óra múlva már enyhült a fájdalom. (de még nem teljesen) (a hasmenés megszűnt)

Majd délután elmentem a háziorvosomhoz, aki tovább vitte ezt a gondolatot (vesegörcs) és elküldött ultrahangra.

Másnap (péntek) el is mentem az ultrahangra, ahol mindent normálisnak találtak. Ugye ezzel vissza szerettem volna menni a háziorvoshoz, de sajnos már csak hétfőn lehetett.

És jött a hétvége. Szombaton még nem is volt semmi, de vasárnap ugyan az, ami 3 napja történt. Csak nem hajnali 2:00-kor, hanem 9:00-kor, mikor felkeltem. Szintén gyógyszerek (Algopyrin No-Spa),

amit már nem hánytam ki. De sajnos így sem hatott. Majd az ügyeleten kötöttem ki. (15:00kor), ahol elmondtam azt, amit eddig leírtam. Még mindig maradt a vesegörcs gyanú, de említést tettek a vakbélre is.

Illetve megkaptam azt, amiért jöttem :D szintén az injekció. A fájdalom enyhült.

Hétfőn háziorvos. Laborlelet. Minden normális, egyedül a Monocita volt magas. 12,1 (0-10)

Vizeletben sem volt semmi. Majd elmondtam, hogy vasárnap az ügyeleten kötöttem ki, mert visszatért a fájdalom, ahol vakbél gyanúját emlegették.


Így jutottam el a belgyógyászatra. Ahol megvizsgáltak és nem találtak belgyógyászati problémát. A leleten konkrétan ez áll: actuélis panaszai elsősorban mozgásszervi jellegűek.

Illetve, felírt 2 gyógyszert. Aflamin 2x1 és Mydeton 2x1 pár napig. (konkrétan 3-4)

A fájdalom enyhült, egyre kevésbé fájt, szinte megszűnt. Jártam iskolába is, de miután hazamentem, rengeteget feküdtem.


Majd visszatért a jobb térdembe a melegség. Most a visszatérést nem tudom pontosan, lehet el se tűnt, csak a fájdalom elnyomta az érzést.

Viszont kiegészült egy kis zsibbadással is. Azért írtam, hogy kis, mert nem az az igazi zsibbadás, mikor hangyák szaladgálnának benne, hanem épp annyira, hogy érezzem, hogy valami nem normális.

Amivel szintén mentem a háziorvoshoz. Ő a Mydetonra gyanakodott és mondta, hogy hagyjam abba a szedését. De mondtam neki, hogy ez volt az utolsó nap, amikor be kellett vennem.


Így hát vártam (1 hetet), hogy hátha tényleg a gyógyszer mellékhatása lehet, de sajnos nem szűnt meg a zsibbadás. Ezt követően, háziorvos, akinek már említést tettem arra, hogy nem lehet, hogy a gerincem? Konkrétan a porckorongsérvet emeltem ki, és Ő csináltatott velem pár gyakorlatot. Szerinte nem az és ennyiben maradtunk.

Majd ismerőseim nyomására, pár nap után ismét elmentem és beutalót kértem az ideggyógyászatra.


Az ideggyógyászaton elmondtam mindezt, majd megvizsgáltak (reflex, szúrások, mozdulatok). A vizsgálatból se derült ki semmi egyértelmű (fájdalom nélkül csináltam mindent). A doktornő MR-vizsgálatot javasolt, amire ugye Április közepe körül kapnék időpontot. Viszont én kértem, hogy legalább egy röntgent csináljanak a gerincemről, hátha azon már ellehet indulni. Hát megkaptam a beutalót, és meg röntgeneztek. Az eredményért másnap kellett visszamenni.

Az eredmény pontosan: L. gerinc rtg. A lordosis íve elsimult. Min. jobbra convex scoliosis. V-mennyi porcrés megtartott. A zárólemezek rad. épek. Az S.1 részben lumbalizált.

Javaslat: gyógytorna, úszás, gerinckímélet, kényszertatás kerülése. (6 hét múlva kontroll)

Most tornázok és úszom, illetve várom, hogy leteljen a 6 hét. (nagyon mást nem is tehetek)

Folyamatosan változik a dolog. Már a jobb karomba is megjelent a zsibbadás, ami szinte állandó.

Viszont a jobb lábamban, ha lefekszem (nem terhelem) akkor szinte megszűnik a zsibbadás.

A zsibbadás még mindig nem annyira erős, mint a rendes.. csak amolyan minimális. De érezhető.

Magamról annyit, hogy 20 éves, Férfi vagyok. Olyan családba születtem, ahol gazdálkodással foglakoznak. (szántás, vetés, aratás, nehéz tárgyak, terménycipelés) Nagypapámtól amennyire csak lehetett, levettem a terhet. (Ő is beteges) Rengetek nehéz dolgot hoztam-vittem. Zsákokat a vállamon vittem.

Emellett 15 éves koromig, rendszeresen sportoltam. Foci, bicikli, futás, atlétika. (Sajnos úszás csak annyi, amennyi a suliba)

16 éves koromtól már csak konditerembe jártam.

Illetve nyáron, volt egy másik problémám is. Véres vizelet és derékfájás. ( ezért gyanakodhattak a vesére) Szintén, ultrahang (semmi) röntgen (semmi) urológia (semmi), majd ezeket követte a CT vizsgálat, ami nem látszódott vesekő, viszont a jobb vesém picivel nagyobb volt.

Eredmény: lehetett távozó kő, vagy vesehomok.

A fájdalom és véres vizelet megszűnt 3 hét után.


Teljesen tanácstalan vagyok, már tényleg csak az MR-vizsgálat állapíthatja meg mi lehet velem.



2015. dec. 9. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs, az lemaradt, hogy programozónak tanulok. Így rengeteget ülök gépnél. ( viszont huzamos ideig, sose.. mindig felálltam sétálni picit )
2015. dec. 9. 20:19
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A leírásod alapján, ez lehet gerincsérv, de lehet hogy csak egy kilépő ideg van begyulladva valamilyen nyomás hatására. Ez lehet gerincnél vagy más ízületnél, de lehet hogy pár kiugrott szalag szorítja és ettől van a zsibbadás és a gyulladás. Én javaslom hogy keress meg egy jó csontkovácsot az sokat tud segíteni (utána már lenne értelme a gyógytornának is). Mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

2015. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

próbálj fitball on vagy ülőpárnán ülni a suliba is. és ne domboríts az alsó gerinceddel terhelve.

Soha többet ne terheld az alsó gerinced sulyzókkal.

A csontkovácsot nem ajánlanám.

hátizmokat erősítsd húzóckodásokkal.

az mr vizsgálat lehetne a nyakadra, ha magánba mész nem sokkal drágább, és tudnád, az hogy áll.

a gerinced azért tartod oldalra mert fáj, vagy alapba olyan? nyújtsad a megfelelő oldalt.

2015. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok, a csontkovácsot azért nem ajánlom, mert jelenleg többet tud ártani, mint segíteni, a fitball pedig azért lenne jó, mert valószínű csípőd se 100-as, és tudsz rajta mozogni ülés közben, de ne görnyedj a fitball on.

Néz utána a hátizom erősítésnek: plank ...

Ha elmúlnak a panaszok, akkor se feletkezz meg a hátadról soha

A röntgen azt jelenti a legfelső keresztcsigolyád csak félig fort össze az alattival, szemből nézve a derekadban van egy kis kanyar viszont oldalnézetből hiányzik a derekad görbülete.

2015. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
porckorong.hu fizetős részén van egy nyújtógyakorlat, én azt ajánlom, és a kobra pózt
2015. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos, a gerincem nem fáj.. A tartásom nem tökéletes.

Fájdalom már rég nincs. az kb. 4 napig tartott.


Csak a zsibbadás maradt, de az is hol enyhül, hol erősödik.

Ma pl. úszás óta alig-alig zsibbad.


A fitballt és az ülőpárnát az ideggyógyász is javasolta, be is fogok szerezni egyet-egyet. :)


A röntgen eredményt pont úgy írtad le, ahogy nekem is elmondták! (A röntgen azt jelenti a legfelső keresztcsigolyád csak félig fort össze az alattival, szemből nézve a derekadban van egy kis kanyar viszont oldalnézetből hiányzik a derekad görbülete.)

Viszont, ha megkérnélek, kiegészítenéd még annyival, hogy ez miben rossz nekem? Mit ne, mit hogyan csináljak? Illetve, valahogy lehetne javítanom rajta?


Azokat a gyakorlatokat csinálom csak, amiket gyógytornász mutat, magamtól nem nagyon merem, mert félek, hogy nagyobb bajt okozok.

2015. dec. 10. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne domboríts a derekaddal terhelten, erre mindig figyelni kell, ezért kellenek az izmok.

Az úszás lényege is az izmok erősítése, gyors, hát, pillangó, nézz utána, hogy kell szabályosan, hajlított könyökkel. Azért jó az úszás, mert nincs terhelés alatt a hátad. Úszóellenállást is vehetsz.

húzóckodás, jó a felső hátnak is.

Senki nem tudja megmondani melyik izmod gyenge, járj fitneszterembe, de ne terheld súlyokkal a gerinced, evezést ne csináld.

Csináld a kobra pózt, kézből nyomd ki magad, 2 óránként 10-et, életed végéig.

Komolyan sportoltál, mert akkor csak jók az izmaid?

2015. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen sportoltam. Ha nem tudtam elmenni a terembe, akkor is pár alap gyakorlatot itthon is megcsináltam.

Ha mondanom kellett volna egy testrészt, ami szerintem gyenge, a hátam eszembe se jutott volna. Eddig sose volt probléma vele. Ezért pszichésen is megvisel.


A kobráról annyit, hogy 4 napja csinálom, de nem olyan sűrűn mint írtad (2 óránként), viszont azóta pici fájdalmat érzek a derekamnál. ( nem mindig, csak ha úgy mozdulok, esetleg nyomásra is érzékeny )

2015. dec. 10. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
menjél fizetős mr re, pár napot kell várni, és nyakra is csinálj, és többet fogsz tudni
2015. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!