Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat-e, hogy depresszi...

Előfordulhat-e, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Ha emberek közé megyek szorongást érzek és félelmet. Már nincsenek barátaim se mert mindenkit elüldöztem magam mellől. Zenei műfajom kissé sötétebb. Éjszakánként 4-5 órát alszom mert álmatlanság gyötör+ nagyon sokat sírok. Ha valamit elrontok nagyon nehezen tudom feldolgozni. Minden boldog pillanatot is csak gyötrelemként élek meg. A napok egybefolynak számomra, csak azt érzem, hogy telik az idő és egyszerűen nem élek...Nagyszüleimmel lakok de nincs köztünk semmi kommunikáció. Hazajövök suliból és csak bezárkózom. Egyéb: furcsa álmok, kisgyerekkoromból feltörő emlékek, halálfélelem.. A napokban kezdtem el azt érezni, hogy valami nincs rendben amikor is tesiórán furcsa dolog történt. Nem tudtam részt venni a tesiórás távolugráson ezért a tanár kihúzott nekem egy kötelet, hogy gyakoroljam a kötélmászást amíg a többiek ugranak. Bocsánat ez kicsit morbid lesz.. Odamentem a kötélhez és egy fura mozdulattal (amit magam se értek) a nyakam köré csavartam.. Hirtelen észrevettem, hogy mit művelek, gyorsan elengedtem a kötelet konkrétan a földre zuhantam és elkezdtem sírni. Gyorsan berohantam az öltözőbe.. évfolyamtársam próbált megnyugtatni miközben sírtam és levegőt is alig-alig kaptam. Nagyon kétségbe vagyok esve, mégis mi lehet ez? :( Mit csináljak?
2015. dec. 10. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az bizony. A kötél-téma miatt nagyon jó volna, ha igen gyorsan elmennél egy gyermek- és ifjúsági pszichiáterhez. nem, nem fog legyógyszerezni, ilyen fitalokat ritkán szoktak, de igen jó volna, ha kapnál egy rendes pszichoterápiás kezelést. Mivel 15 vagy, kellenek a szüleid is, vagy az egyikük, plusz egy háziorvosi beutaló.
2015. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyet értek az előttem szólóval. Sürgősen keress egy pszichológust vagy pszichiátert, de ha elmész a háziorvosodhoz ezzel akkor neki meg kell tudnia mondani hogy melyikhez kell menned.

Nem vagyok semmilyen orvos, de nem vagyok benne biztos, hogy ez depresszió, de ha az akkor nagyon súlyos. Szerintem ez vagy valami más vagy több dolog együttesen. Biztos, hogy nem egészséges, hogy nem beszélsz a nagyszüleiddel akiknél élsz. Nem írtad, így gondolom nem publikus, de ha csak távolségi oko miatt nem a szüleiddel élsz (pl: a szüleidtől nem tudsz bejárni a suliba), akkor ha a nagyszülőkkel nem is de a szüleiddel beszélgess naponta.

Ilyneknél mindenképpen kell szülő vagy gondviselő segítsége, mert kiskorú vagy.

Amit meg először írtál, hogy emberek között szorongás fog el, az egy bizonyos fajta fóbiára utal, latinul nem tudom, de magyarul kb "tömegiszonynak" lehet fordítani. De ha "csak" ez a baj akkor is súlyos és ahhoz is kell orvosi segítség.

Remélem hamar megoldódnak a gondok! De fontos hogy Te is akard! (Ez nem fizikai betegség, így itt fokozottan érvényes a pozitív gondolkodás gyógyító hatása.)

Javaslom Neked hogy nézd meg Jim Carreytől az Igenembert. Hasznos lehet.

2015. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 11. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!