Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészséges, ha egy székelés...

Egészséges, ha egy székelés alatti széklet különböző állagú és színű?

Figyelt kérdés

Először kijött egy adag normális kolbász, utána kis adag sötétbarna híg (nem fekete, nem tudom, hogy véres-e) és a végén néhány kevésbé formázott, kisebb, sárgásbarna darabka.


Fogalmam sincs, hogy mi lehet, nemrég voltam hasi ultrahangon, ott a hasnyálmirigyem normál méretű és nem jelzett a gép a vastagbelemnél sem megnagyobbodást.


2015. dec. 11. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Csak az a baj, ha az íze más az aljának, mint a tetejének.
2015. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Mi ezzel a gond ? A vastagbélben víz visszaszívódás történik és a bélbaktériumok meg folyamatosan szaporodnak. A vastagbél különböző szakaszaiban ennek megfelelően más és más állagú a béltartalom. A szigmabélben, végbélben lehet egészen kemény kis víztartalmú, míg a felsőbb szakaszon magasabb víztartalmú, világosabb.
2015. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

csak az a bajom, hogy mivel HIV+ vagyok, váltakozni szokott, hol megy a hasam, hol normális. Általában napi 2-4 székelésem van.


Az orvos szerint rendszeresen vizsgálni és nézni kell a székletünket.

2015. dec. 11. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!