Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek hogy felnőtt...

Anyu12345 kérdése:

Mit tegyek hogy felnőtt gyermekem abbahagyja a drog használatát?

Figyelt kérdés
22 éves felnőtt fiam különféle drogokat használ, s mivel nem hajlandó velem beszélni erről a témáról, nem tudom hogyan érhetném el nála hogy letegyen a tudatmódosító szerek használatáról. Fordultam már több fóruhoz is segítségért, de mindez idáig sikertelen volt a próbálkozásom. Voltam rendőrségen, drogelvonással, drogmegelőzéssel foglalkozó szervezetnél és kórháznál is tanácsért, de egyelőre semmi eredmény.A napokban derült ki, hogy a vérnyomása magas, pedig régebben nem volt ilyen tünete, és hasi görcsei is voltak a napokban. Lehet hogy ezt is szer okozza?

2015. dec. 13. 11:50
1 2
 1/12 Ibanez18 válasza:
Az a baj hogy ha nem egyezik bele az elvonásba akkor nem lehet kényszeríteni. Ez akármilyen rosszul hangzik csak az ő döntése. A tünetek simán lehetnek a szerektől.
2015. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ibanez18 válasza:
Kell valaki aki kiszedi belőle a fogyasztás okát. Mondjuk barát vagy szerelmes kapcsolat. Az emberek nagyrészt azért drogoznak mert valami nagy bajuk van az életben amit így próbálnak átmenetileg megoldani. Kezdetnek meg kéne tudni mi az.
2015. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék segíteni, csak nem tudom hogyan. Nem a gyerektől tudom hogy használ ilyen szereket, hanem kinyomoztam. A fiam hárít,nem hajlandó tudomásulvenni azt, hogy ez nyílt tikok számomra. Időnként nem csak én látom rajta, hanem bárki aki találkozik vele, láthatja a tüneteket. Az első munkahelyéről már el is bocsájotották ez miatt, de azóta szerencsére van másik, ráadásul nagyon jó munkahelye. Félek, hogy ezt is el fogja cseszni. Nem is a munkahely elvesztésétől félek leginkább, hanem hogy az egészségét teszi végérvényesen tönkre. A bíráti társaságának nagy része használ ilyen szereket, ezt is kinyomoztam. Amikor az asztalon, vagy ágyon hagyok különféle tájékoztató füzeteket, nyomtatványokat a drogozás veszélyeiről, mindig veszekedés lesz a vége, és csak annyit érek el vele, hogy még jobban kizár az életéből, méginkább eltaszít magától. Pedig nekem a gyerkeim nélkül nem élet az élet...
2015. dec. 13. 12:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Pontosan mit használ?

Mindensetere, aki függő az általában hazudik a függőségéről.

Egy 22 éves felnőtt embernek már nem mondhatod meg, hogy mit csináljon.

2015. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit használ? Ha csak időnként füvezik, az nem gond. Pont. Meggyőződésem, hogy jobb, mintha időnként inna. Viszont persze ha gyakran csinálja és/vagy keményebb szereket is tol, az már persze problémásabb. Szóval?
2015. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kell valami ami nagyobb függőséget okoz neki. PL egy barátnő. Vagy egy életcél. Van valami amit szenvedélyesen tudna szeretni? Esetleg egy sportkörbe beíratni?
2015. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Miket használ?
2015. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es: Fingja sincs róla hogy mit használ vagy miért, valószínűleg nem is érdekli.

De abban is biztos vagyok hogy a gyereknevelésből egy nagy nulla.

2015. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Pár napig nem tudtam feljönni ide, hogy megnézzem kaptam-e valamilyen választ a kérdésemre, köszönöm mindenkinek akitől kaptam. Lehet hogy nulla vagyok, de az ítéjen meg, aki tudja milyen cipőben jártam végig eddig megélt utamat, és tudja azt is, mit miért és hogyan tettem. Kívánom kommentelőmnek, hogy neki soha ne legyen majd ilyen problémája. Akitől viszont ennél jóval hasznosabb kommenteket kaptam azoknak köszönöm. Szóval volt egykor már komoly barátnője a fiamnak, ami kb másfél évig tartott. Sajnos már vagy két éve vége szakadt, és azóta a fiamnak nincs szerelmi kapcsolata. Nekem nagyon szimpatikus volt az a kislány, azóta is tartom vele időnként a kapcsolatot,nem én martam szét őket! Örülnék nagyon ha lenne ismét barátnője, de sajnos nem tudok leakasztani egyet valahonnan, pedig megtenném. Hogy miket használnak? Volt egy időben amikor ők is "szar"-nak hívott (szerintem dizájner drogokat), marihuánát, majd csokit. Ezekről tudok, amik már szerepeltek a palettán. Próbáltam szépen beszélni vele erről, de nem értem vele célt. Voltam drogelvonó szervezetnél segítséget, tanácsot kérni, kaptam is, de olyan nagyon drága lett volna egy fél éves leszoktató kezelés, amit én nem tudok megengedni magamnak. Voltam egy kórházban is, ahol szenvedélybetegeket igyekeznek leszoktatni szenvedélyük tárgyáról. Ott csak annyit tudnának nekem segíteni, hogy ha majd én borulok ki teljesen idegileg és kórházba kerülök, majd akkor tesznek értem valamit. Addig pedig semmit. Sajnos amikor az asztalon hagytam egy drogmegelőző szervezet (szerintem) nagyon-nagyon jó kiadványait a különféle drogokról, akkor teljes elutasítást kaptam a fiamtól. Hárít, eltol magától. Sőt, nem is szólt hozzám vagy két héten keresztül. Pedig nekem csak a gyerekeim jelentik az életet. Nem akarom őket elveszíteni, nem akarom látni hogyan mennek majd tönkre. Tenni szeretnék, értük, de tanácstalan vagyok, nem tudom hogyan. Talán a társaságból kellene valahogyan kiszakítanom, mert azok nagy része szintén használja a szereket. Hogy szakítsam ki, amikor fiamat is és engem is ide köt a munkánk? Gyerekem nagyon szereti a munkáját, magától nem hagyná ott, ebben biztos vagyok.
2015. dec. 25. 20:27
 10/12 A kérdező kommentje:
Az életcélról megfeledkeztem az imént. sokáig nem tudtam hogy lenne, de már van neki. Néhány évet szeretne letölteni a munkahelyén és most azt tervezi, hogy utána kimegy külföldre dolgozni. Most jogosítványt akar megszerezni, de én a szer használata miatt ennek annyira még nem tudok örülni. A napokban egy nagyon-nagyon jutányos áron saját részére megszerzett öreg autót javít és tesz jó állapotúvá. Reménykedek, hogy ez miatt talán megszünteti ezt a káros tevékenységet. A jogsi megszerzését nem tudom, és nem is akadályozhatom meg. Talán jó is kisülhet belőle, ez is lehet jó cél. Viszont ha nem hagyja abba utána sem, és én ezt észreveszem rajta, tuti hogy a vezetést megakadályozom! A napokban azt látom, hogy valami miatt mintha nem használna annyit, mint egy időben. Félek, nehogy csak átmeneti legyen....
2015. dec. 25. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!