Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pattanások?! Kinek mi segített?

Pattanások?! Kinek mi segített?

Figyelt kérdés

Már több mint 3 éve küzdök a pattanásokkal(16 L)..

Rengeteg módszert kipróbáltam.. Az egyik arclemosó használata után el is múltak, 1 év használat után viszont újra előjöttek.. Ami a legrosszabb, hogy általában mély pattánasaim vannak, melyek a legkönnyebben hagynak hegeket.

Most új krémet, arclemosót kaptam, 2hete használom.. Még nem vettem észre nagyobb változásokat.

Próbálkoztam diétával is, 4 hónapig szigorúan be is tartottam, de semmi.. :(

Újabban jógázni kezdtem, hogy próbáljam meg egyensúlyban tartani a hormonháztartásom, meg ugye egy kis méregtelenítés se árt meg soha..

Antibiotikum tartalmú tablettától tartok, azt semmikép nem szeretném huzamosabb ideig szedni..

Nektek mi segített, hogy elmúljanak? Volt rá valamilyen módszeretek?



2015. dec. 17. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Menj bőrgyógyászhoz ő tud felírni rá krémet.
2015. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gnoomage ***** válasza:
Sokan mondják az alkoholt rá. Én nem tudom, 2-3 hónap kence után már leszartam, kinyomom és nem érdekell... De azt nem próbáltam... 16/f
2015. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha itt a szomszédasszonyoknak lenne tuti módszerük, azt már az orvostudomány is ismerné. Valóban az alkohol tartalmú ill. fertőtlenítő hatású lemosók részben segíthetnek, mert elölik vagy legalább is gyérítik a faggyúmirigyek gyulladásához vezető és a normális bőrön jelenlevő baktériumokat.Másrészt tudomásul kell venni, hogy a tág pórusú, intenzíven faggyútermelő bőrtípus fokozottan kitett ennek a gondnak és ezen legfeljebb az idő segíthet. Az antibiotikumok szerintem sem ajánlhatók, mert a hosszú távú következmények kiszámíthatatlanok.
2015. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyász írta a krémet, még reménykedek, hogy ennek az újnak lesz valami hatása :// A mélyebbeket félek kinyomni, mert heges marad utána az arcom.. és még kisebb bemélyedés is maradt picit utána :/

Igen az arclemosók amiket használtam tartalmaztak alkoholt. A mostani krémben pedig peroxid van, a törülközőt ki is fehérítette :D

2015. dec. 17. 20:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Akneroxid
2015. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, az antibiotikumot a gyógyszerész nem is igazán tanácsolta, az már elég erős kezelés :/

Valakik pedig a fogamzásgátlót említették?! De többen pedig azt mondták, hogy miután abbahagyták újra nagyon pattanásos lett a bőrük.. o.O szóval azt a módszert se választanám

2015. dec. 17. 20:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a fogamzásgátlótól csak még pattanásosabb lettem...
2015. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akneroxid is amint látom benzoyl peroxid tartalmú, mint az a krém, amit 2 hete használok (Duac gel). Meglátom akkor, lehet még lesz valami hatása, mert most különösebben is jobban ki vagyok pattogva a menzesz miatt.. :3
2015. dec. 17. 20:21
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített az Akneroxid. 1 hét alatt többet használt, mint a maszek doki cuccai 2 év alatt. Szerintem egy próbát megér. :)
2015. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :))
2015. dec. 17. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!