Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen milyen betegségtől...

Hirtelen milyen betegségtől tud az ember 25 kg ott fogyni?

Figyelt kérdés
Nagyából 2 hónap alatt fogytam 25 kg-ott és nem tudom mitől, voltam vérvételen de semmit nem találtak a véremben a házi orvosom el küldőt belgyógyászatra de ott sem találtak semmit. Az előtt mielőtt neki álltam volna fogyni eléggé stresszes volt az életem de mára már az is meg szűnt de még mindig fogyók és nem tudom miért. Valakinek voltak már hasonló tünetei, ez milyen betegség vagy milyen orvoshoz kellene el mennem hogy ez ki derüljön mivel a házi orvos az nem igen csinál semmit

2015. dec. 20. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
25 kg az nagyon sok O.O De azonnal írom,miről lehet szó
2015. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Pajzsmirigy-túlműködés


A nyak alsó részén elhelyezkedő pajzsmirigy feladata az anyagcsere szabályozása. A folyamatot a pajzsmirigyhormonok termelése irányítja. Ha ez túlzott mértékben történik, jellegzetes panaszokat tapasztalsz. Pulzusszámod megemelkedik, bőröd verejtékes lesz, szemed kidülledhet, és ujjaidban enyhe remegést észlelsz. Mivel anyagcseréd jelentősen felgyorsul, normális vagy fokozott étvágy és táplálkozás mellett is veszítesz a testsúlyodból. Nem ritka, hogy alvászavar, ingerlékenység kerít hatalmába.


A betegség laborvizsgálattal kimutatható, a pontosabb diagnózist ultrahangvizsgálat egészíti ki. Csak súlyosabb esetben kerül sor a pajzsmirigyen képződött göb eltávolítására, rendszerint a hormontermelést gátló gyógyszerek is megoldást nyújtanak.


Cukorbetegség


Megnövekedett étvágy és szokatlan szomjúság mellett csökken a testsúlyod? Könnyen lehet, hogy diabétesz okozza a problémát. Bár gyakoribb fajtája az elhízással együtt járó, lassan kialakuló betegségtípus, de előfordul a hirtelen megjelenő, fogyással kísért forma is. Ilyenkor megszűnik a vér cukortartalmát lebontó inzulin termelődése. Sejtjeid nem jutnak hozzá a működésükhöz szükséges energiához, ezért folyamatosan éhséget érzel. Szervezeted azonban nem tudja feldolgozni a szénhidrátot, ezért veszíted el a kilókat. Fokozott a cukorbetegség gyanúja, ha emellett bőséges vizeletürítést, szájszárazságot, fáradékonyságot tapasztalsz.


Fontos a korai felismerés, vérvétel segítségével. Az idejében megkezdett terápiával megelőzheted a súlyosabb szövődményeket. A kezelés diétából és az inzulin mesterséges pótlásából áll.


Bélférgek


A riasztóan hangzó probléma több embert érint, mint gondolnád. A bélrendszerben alattomosan megbújó élőlények valósággal eleszik előled a tápanyagokat, ezért apadnak a kilóid. Hogyan kerülnek a bélférgek a szervezetedbe? A nem kellő alapossággal megtisztított gyümölcsök, zöldségek vagy nyers hús fogyasztásával is támadnak, de veszélyt jelent, ha háziállatod féregtelenítő kezeléséről nem gondoskodsz.


A fogyás mellett felléphet állandó éhségérzet és krónikus fáradékonyság, haspuffadás, végbéltájéki viszketés is. Székletvizsgálat során fény derül a panaszok hátterére. A gyógyszeres kezelést érdemes kiegészítened bélféregűző gyógynövénykúrával, leghatásosabb a diófalevél, a kutyabengekéreg, az eukaliptuszolaj és a grépfrútmagcsepp.


Lisztérzékenység


Előfordulhat, hogy szervezeted nem képes lebontani a gabonák fehérjéjét, a glutént. Ekkor a bélrendszer nyálkahártyája sérül, csökken a tápanyagok felszívódása. Gyakori tünet az elhúzódó hasmenés melletti fogyás. Ezt hosszú távon gyengeség, elesettség kíséri. Jellegzetes az elődomborodó hasfal, a gázképződés. A tápanyag-ellátottság hiánya miatt gyakrabban utolérnek a fertőzések, és fokozódik a vérszegénység, a csontritkulás kockázata.


Egyszerű vizsgálat eloszlathatja kétségeidet, és a megfelelő diéta megkezdése rövid időn belül tökéletesen megszünteti panaszaidat. A gluténtartalmú élelmiszerek elkerülése mellett semmilyen kellemetlenséget nem okoz a későbbiekben a lisztérzékenység.


Daganatos megbetegedések


A kóros szaporodásnak indult daganatos sejtek számtalan szerv működését rombolhatják. Kialakulásuk helyétől függően változatos tüneteket okoznak, és igen gyakori a gyors testsúlyvesztés. Természetesen leglényegesebb a megelőzés, a rendszeres részvétel a szűrővizsgálatokon. Ám ha ezt nem mulasztottad el, hirtelen fogyás esetén soron kívül is keresd fel orvosodat!


Amint a kezelés hatására csökken vagy megáll a daganatos sejtek szaporodása, elejét veheted a további testsúlycsökkenésnek is. Ez különösen fontos a gyógyulás esélyének javításához. Megfelelő tápláltsági állapot mellett szervezeted könnyebben felülkerekedik a betegségen, immunrendszered sikeresebben felveszi ellene a harcot. A dietetikus segítségével összeállított étrendet kalória- és vitamindús tápszerek egészítik ki, így kevesebb nehézséget okoz elvesztett kilóid visszaszerzése.


Netről szedve,mert ő jó barátom...

2015. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ bár ezeket én is láttam de igazából azért írtam ki hogy hátha volt már ilyen tünete valakinek és hogy ő mit javasol
2015. dec. 20. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja,bocsi. :)
2015. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A felsoroltakan kívül stressztől és klinikai szintű depressziótól is sokat lehet fogyni. Keress utána!
2015. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer reflux miatt fogytam 3 hét alatt 10 kg-ot, igaz nekem égett a gyomrom és nem tudtam (nem kívántam) szinte semmit enni, vérképem nekem is teljesen jó volt, de ezután voltam hasi ultrahangon, bőgyógyásznál, urológusnál, tüdőszűrésen, gasztroenterológián is.

Neked is kellenének további vizsgálatok, mert ez a fogyás 2 hónap alatt rengeteg.

2015. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!